Νέα εμφατική νίκη και πρωτιά για τον Δωτιέα Αγιάς!

Την εντός έδρας νίκη με σκορ 4 – 0 και την αναρρίχηση στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας πανηγύρισε το μεσημέρι της Κυριακής (23/01) ο Δωτιέας Αγιάς!

Το σύνολο των Τάσου Μπεριτζά – Κώστα Παπαρίζου επικράτησε με σκορ 4 – 0 της Αστραπής Ν. Πολιτείας και αφού εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία του Οικονόμου στο Κιλελέρ ανέβηκε την πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας τριάντα τρεις βαθμούς.

Από την άλλη, οι «πορτοκαλί» των Γιάννη Σιάρκου δεν πήραν κάτι θετικό από την εν λόγω συνάντηση στο γήπεδο της Ανάβρας και συνεχίζει έχοντας δύο βαθμούς και στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Θωμάς Τσιρογιάννης ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Δωτιέα στο σκορ και ο Γιώργος Μπλατσέρης με δύο δικά του γκολ στο 15′ και στο 22ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 για τους γηπεδούχους.

Το μόνο που άλλαξε στο δεύτερο μέρος του αγώνα ήταν το 4ο γκολ των γηπεδούχων που συνδυάστηκε και με την επιστροφή του Γιώργου Τσατσαλίδη στους αγωνιστικούς χώρους. Γκολ το οποίο σημείωσε ο έμπειρος επιθετικός στο 69′ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ!

Δωτιέας Αγιάς (Τάσος Μπεριτζάς – Κώστας Παπαρίζος): Μάλτζαρης (46’ Πατέστος), Τσακάλι, Σούλι, Δημολιός, Γκατζούλης, Ντακούλας, Τσιρογιάννης, Λεσάι (60’ Πατσιωτός), Κολοβός (46’ Χατζής), Μπλατσέρης (46’ Τσατσαλίδης), Μακρής (46’ Μάνικος).

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιάννης Σιάρκος): Μασούρας, Μπόνιας (46′ Παπανικολάου), Μπομπότης, Κατσιάνος, Κολλάτος, Πέτρου (61′ Βέλας), Φασούλας (46′ Μητάκος), Φύλης (80′ Δράμης), Καλτσάς, Κυριάκος, Ζαρκαδής (70′ Βρούβας).