Νέα νίκη και μία «ανάσα» από την κορυφή για το Μελισσοχώρι!

Την εντός έδρας νίκη με σκορ, 6 – 0 πανηγύρισε ο Αστέρας Μελισσοχωρίου απέναντι στον Όλυμπο Αιγάνης.

Ακόμη μία νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας σημείωσε το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη φθάνοντας τους δώδεκα βαθμούς κι ενώ βρίσκεται πολύ κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Δημήτρη Ζηρδέλη δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το παιχνίδι στο Μελισσοχώρι κι έμεινε στους τρεις βαθμούς.

Ο Βαγγέλης Χαρούλης σκόραρε στο 13′ για τον Αστέρα Μελισσοχωρίου με πλασέ από ατομική ενέργεια και στο 29ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Θοδωρής Ζαφειρίου διπλασίασε τα γκολ για τους γηπεδούχους. Πέναλτι που κέρδισε ο Θωμάς Καραμάνος.

Στο 51ο λεπτό ήρθε η σειρά του Γιώργου Χατζή να σκοράρει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και δύο λεπτά μετά, πέναλτι που κέρδισε ο Γιάννης Κολοβός, ο Βαγγέλης Χαρούλης διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0 πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό γκολ στον αγώνα.

Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί, με τον Θοδωρή Ζαφειρίου να ανεβάζει το σκορ σε 5 – 0 στο 59′ και τον Μπιρόλ Μουμίν να χρίζεται σκόρερ στο 70ο λεπτό για το 6 – 0 με κεφαλιά από σέντρα του Βασίλη Σδράλη!

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Γουργιώτης, Κολοβός, Αγγελακόπουλος (46′ Αβδουλάς), Σουλιώτης, Καραμάνος (60′ Ζουρλαδάνης), Λιάγκας (46′ Χατζής), Χαρούλης, Ζαφειρίου (75′ Παλάντζας), Διαμαντής (46′ Μπιρόλ).

Όλυμπος Αιγάνης (Δημήτρης Ζηρδέλης): Δημητριάδης, Χριστοδούλου, Πουρλιώτης, Μακρυγιάννης, Σαμαράς, Ντάνι, Οζούνι (50′ Ζάχος), Κατσιάνος, Ζηρδέλης Γ., Δήμου, Βουγιούκας.