Νέα… «τεσσάρα» για το Καλοχώρι

Ακόμη μία επιβλητική νίκη σημείωσε η Αναγέννηση Καλοχωρίου, η οποία στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας, επικράτησε με 4 – 1 εντός έδρας του Θερμαϊκού Στομίου.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφεραν να προηγηθούν από μία στημένη φάση, λίγο πριν τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα. Πιο συγκεκριμένα, στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δούρος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Μάλιστα οι παίκτες του Καλοχωρίου τέσσερα λεπτά αργότερα, έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα, όταν ο Δάκτυλας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στη συνέχεια ο ίδιος ποδοσφαιριστής με δυνατή κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Καραντώνη, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Η Αναγέννηση δεν σταμάτησε τον επιθετικό της μονόλογο εκεί, καθώς λίγο αργότερα, ο Νούσιος με όμορφο σουτ έκανε το 4 – 0 για την ομάδα του. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 4 – 1 με τον Ντένο Τσερίκου στο 70′.

Τέλος παράπονα για τη διαιτησία εκφράζουν οι άνθρωποι του Θερμαϊκού Στομίου, καθώς όπως οι ίδιοι σημειώνουν, θεωρούν πως δεν υπήρχε πέναλτι στη φάση του 2 – 0.