Νέο «διπλό» για τον Σμόλικα!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε και από το γήπεδο του Αβέρωφ ο Σμόλικας, με τους «πράσινους» που βρίσκονται σε πολύ καλή φόρμα το τελευταίο διάστημα και ανεβαίνουν στην βαθμολογία της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας!

Το τελικό σκορ, 0 – 3 δίνει νέους τρεις βαθμούς στο σύνολο του Γιώργου Μάτου που φθάνει τους δέκα τρεις βαθμούς και βλέπει με αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Παράλληλα, οι «πράσινοι» έκαναν και το καλύτερο δώρο στον πρόεδρο της ομάδας, Μιχάλη Μαλαμά, καθώς σήμερα (04/12) έχει γενέθλια και με το σημερινό αποτέλεσμα είχε ακόμη έναν λόγο για να χαρεί!

Στον αντίποδα, η ομάδα των Φώτη Πλίτση – Γιώργου Παπαντωνίου παραμένει στους τέσσερις βαθμούς και την προτελευταία θέση στην βαθμολογία.

Το πρώτο μέρος πέρασε χωρίς γκολ για τις δύο ομάδες, με τον Σμόλικα να σκοράρει τρεις φορές στην επανάληψη.

Συγκεκριμένα, στο 67ο λεπτό ο Στέφανος Πρισακάρου «άνοιξε» το σκορ για τους φιλοξενούμενους με ωραία κεφαλιά, ενώ έξι λεπτά μετά, ο Δημήτρης Μανακούσιος σκόραρε για το 0 – 2 με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ!

Το τελικό 0 – 3 στο παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής για τον Σμόλικα διαμόρφωσε στο 78′ ο Σωτήρης Περδίκης με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων!

Από πλευράς ευκαιριών, το Αβέρωφ απείλησε με τους Ζήκο και Κώστα Σπαρτή, ενώ ο Σμόλικας εκτός των γκολ είχε καλές στιγμές με τους Στέφανο Πρισακάρου και Δημήτρη Μανακούσιο…

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Φώτης Πλίτσης – Γιώργος Παπαντωνίου): Μάνος, Σπανός, Μπαντέλας, Σπαρτής, Τσούτσος, Ντέκας, Κανιούρας, Ζήκος (85′ Κυριακούλης), Μπέης (80′ λ.τ. Ράπτης), Γραμμένος (85′ Γκανάς), Αποστόλου (75′ Σδράλης).

Σμόλικας Φαλάνης (Γιώργος Μάτος): Παπαγιάννης, Μανακούσιος Θ., Πρίφτης, Χασιώτης, Λιάκος, Περδίκης, Παπαθανασίου, Βράκας (55′ Μανακούσιος Δ.), Χριστακέας (75′ Πράπας), Καρυώτης (80′ Χαζίζι), Πρισακάρου.