Νίκες για τους πρωτοπόρους σε 1ο & 2ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣ Λάρισας

Τύρναβος σε 1ο Όμιλο και Κίσσαβος Συκουρίου στον 2ο Όμιλο κέρδισαν τα παιχνίδια τους και παρέμειναν στις κορυφές των Ομίλων τους.

Στον 1ο Όμιλο, ο Κεραυνός Δένδρων «πέρασε» από την Βερδικούσια με 1 – 0, ενώ χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια σε Νεάπολη και Δασοχώρι.

Στον 2ο Όμιλο, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου ήταν εντυπωσιακός απέναντι στον Όλυμπο Αιγάνης, κερδίζοντάς τον με 6 – 0, ενώ ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας επικράτησε της Αναγέννησης Καλοχωρίου με 3 – 1. Ισοπαλία στον Πυργετό.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Τύρναβος 2 – 1 Βαλανίδα
Δασοχώρι 3 – 3 Λαρισαϊκός
Νεάπολη 2 – 2 Προμηθέας
Βερδικούσια 0 – 1 Δένδρα
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 14/11 ΑΕΛ
Ρεπό Δρυμός

Η Βαθμολογία (5η Αγωνιστική)

1. Τύρναβος      10 – 7   12
2. Δένδρα      11 – 6   9 *
3. Νεάπολη      10 – 8   7
4. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      5 – 5   7 ***
5. Προμηθέας      9 – 10   7
6. ΑΕΛ      7 – 5   5 ***
7. Δρυμός      6 – 4   4 * **
8. Βαλανίδα      8 – 9   4 **
9. Βερδικούσια      6 – 7   4 *
10. Λαρισαϊκός      7 – 8   4 *
11. Δασοχώρι      4 – 15   1 *

* Έχει κάνει το ρεπό.
** Έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
*** Αγωνίζονται Κυριακή (14/11).

Η Επόμενη (6η) Αγωνιστική

Δασοχώρι /11 Τύρναβος
Βαλανίδα /11 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Λαρισαϊκός /11 Βερδικούσια
ΑΕΛ /11 Νεάπολη
Δένδρα /11 Δρυμός
Ρεπό Προμηθέας

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Συκούριο 2 – 0 Μαρμαρίνη
Πυργετός 1 – 1 Γαλήνη
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 3 – 1 Καλοχώρι
Μελισσοχώρι 6 – 0 Αιγάνη
Γλαύκη Αναβ. Ηρακλής Χάλκης
Ρεπό Πανιώνιος

Η Βαθμολογία (5η Αγωνιστική)

1. Συκούριο      10 – 1   13
2. Μελισσοχώρι       14 – 4   12
3. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      12 – 5   12
4. Γλαύκη      11 – 0   9 *  **
5. Ηρακλής Χάλκης      7 – 3   7 *  **
6. Καλοχώρι      6 – 10   6
7. Μαρμαρίνη      4 – 14   4
8. Αιγάνη      6 – 14   3
9. Πανιώνιος      5 – 13   1 *
10. Γαλήνη      3 – 7   1 *
11. Πυργετός      3 – 10   1 *

* Έχει κάνει ρεπό.
** Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Επόμενη (6η) Αγωνιστική

Πυργετός 21/11 Συκούριο
Μαρμαρίνη 21/11 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Γαλήνη 21/11 Γλαύκη
Καλοχώρι 21/11 Μελισσοχώρι
Ηρακλής Χάλκης 21/11 Πανιώνιος
Ρεπό Αιγάνη