Νίκη – «αέρας» για την Δήμητρα Γιάννουλης

Την εντός έδρας νίκη με σκορ 3 – 0 πήρε η Δήμητρα Γιάννουλης στο εντός έδρας ματς με την Αστραπή Ν. Πολιτείας στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Α’ τοπικής κατηγορίας του Νομού μας.

Οι «πράσινοι» έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Γιώργο Καρβούνη που σκόραρε δις (37′ και 86′), κατάκτησε ακόμη ένα τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα και αποτέλεσμα αυτού να φθάσει τους είκοσι έξι βαθμούς, ατενίζοντας τη συνέχεια της διαδικασίας των πλέι-άουτ με περισσότερη άνεση.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Γιάννη Σιάρκου δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το ματς και έμεινε στους πέντε βαθμούς και την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο 37ο λεπτό λοιπόν ο Γιώργος Καρβούνης ευτύχησε να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ με διπλή προσπάθεια και ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα γκολ της ομάδας όπως και τα προσωπικά στο 86′.

Νωρίτερα στο ματς και με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γιώργος Καρβούνης είχε σημαδέψει το δοκάρι της εστίας των «πορτοκαλί» με δική του προσπάθεια.

Μάλιστα, η Δήμητρα Γιάννουλης «σφράγισε» την εντός έδρας νίκη στο 88ο λεπτό με εντυπωσιακό ανάποδο «ψαλίδι» του Αντώνη Ραμάι, με τον ίδιο να αποβάλλεται στο ίδιο λεπτό και τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με παίκτη λιγότερο λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας που πανηγύρισε έξαλλα το γκολ βγάζοντας την φανέλα του!

Δήμητρα Γιάννουλης (Αχιλλέας Μανάκας – Θανάσης Δουζένης): Κοτλής, Σαπάκος, Αετόπουλος, Ντόκος, Κουρούτσαλης, Ντούφας, Μπάμπαλης, Ραμάι, Μπάκος (88′ Χατζηγρηγορίου Αν.), Καρβούνης, Σπανός (80′ Φώτος).

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιάννης Σιάρκος): Φαρμάκας, Κυρίτσης, Σκόμπας, Κατσιάνος, Παπανικολάου, Πέτρου (84′ Δράμης), Μαριγκούδης (70′ Κυριάκος), Βρούβας (58′ Κωνσταντίνου), Φίλης (84′ Μπομπότης), Φασούλας, Ζαρκαδής (70′ Καλτσάς).