Νίκη «ανάσα» για την Αμπελιά!

Μία πολύ σημαντική νίκη πανηγύρισε στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας ο Ολυμπιακός Αμπελιάς που κέρδισε την Δόξα Βλαχογιαννίου με σκορ, 2 – 0 εκτός έδρας!

Οι «κόκκινοι» του Γιάννη Τσαλάγγα με αυτό το «διπλό» πήραν βαθμολογική «ανάσα» φθάνοντας τους εννέα βαθμούς, ενώ το σύνολο του Νίκου Φακίτσα παρέμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Αμπελιά πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφθασε στη πολυπόθητη νίκη.

Αρχικά, στο 14ο λεπτό ο Σωκράτης Αντωνίου ήταν αυτός που ευτύχησε να σκοράρει για λογαριασμό του Ολυμπιακού Αμπελιάς με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ και να έρθει η σειρά του Δημήτρη Πλίτση στο 64′ για το 0 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ με πλασέ από πάσα του Χατζή.

Από πλευράς γηπεδούχων, απείλησαν οι Βρασίδας Κοντοθανάσης και Σωτήρης Πατσής…

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γραβάνης, Παληγιάννης, Γκουρομπίνος Δ. (80′ Λάκης), Φράτζας, Κυπαρίσσης, Φουρκιώτης (65′ Πέτρου Μ.), Αλεξίου (40′ λ.τ. Τσιάρας), Κοντοθανάσης (65′ Κατσιγιάννης), Φακίτσας Σ. (65′ Γκουρομπίνος Μ.), Μπάκος, Πατσής.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Γιάννης Τσαλάγγας): Κιλιργιώτης, Αντωνίου, Νικολακούλης, Χάμος, Κοτρώτσιος Αθ., Κουρμπάτι, Κοτρώτσιος Χρ., Χατζής, Καρατζούκος (75′ Χριστοδούλου), Πλίτσης (65′ Νταμπαλέτσιος), Σπύρου.