Νίκη από το πρώτο μέρος για το Κιλελέρ!

Την εκτός έδρας νίκη από το πρώτο ημίχρονο «κλείδωσε» το Κιλελέρ στο ματς με τον Πύρρο στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης».

Το σύνολο του Φερραίου Γιαννακού πανηγύρισε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και τερμάτισε έτσι στην 4η θέση έχοντας τριάντα οκτώ βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα του Γιάννη Τσαλάγγα τερμάτισε στην 16η θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας δέκα βαθμούς και θα μετέχει στα πλέι άουτ.

Ο Βαγγέλης Παπαχρήστος ευτύχησε να βάλει το Κιλελέρ μπροστά στο σκορ στο 17′ και ο Αλέκος Κουβελάς σκόραρε ξανά για τους «κιτρινόμαυρους» για το 0 – 2 τέσσερα λεπτά μετά.

Στο δεύτερο μέρος και στο 55′, ο Βαγγέλης Παπαχρήστος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα κι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Τσιαμούρας μείωσε σε 1 – 3 για τον Πύρρο.

Στον πίνακα των σκόρερ γράφτηκε και το όνομα του Χρήστου Τζέκα για το 1 – 4 στο 68′, σκορ που ήταν και το τελικό ανάμεσα σε Πύρρο και Κιλελέρ.

Πύρρος (Γιάννης Τσαλάγγας): Κιλιργιώτης (77′ λ.τ. Ζύμα), Μάρης, Τσιρογιάννης, Βίλλης, Πατσιούρας (46′ Λάττα), Αλλιάι, Νικούλης, Σάρρα, Σινάν (84′ Φιλίππου), Γιώργης, Τσιαμούρας (70′ Καμαγιάννης).

Κιλελέρ (Φερραίος Γιαννακός): Καρακυρίτσης, Γαρουφαλιάς, Ζιόμπουρας, Χατζηλιάδης, Τσακίρης, Αργύρης, Καρακάνος, Κορδαλής, Παπαχρήστος, Κουβελάς, Αναδολού.

Έπαιξαν και οι: Ντιντής, Τζέκα, Μηλίγκας, Ζάχος και Κωστόπουλος.