Νίκη και επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τον Αχιλλέα Φαρσάλων

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες πανηγύρισε ο Αχιλλέας Φαρσάλων, καθώς επικράτησε της Δήμητρας Γιάννουλης στην έδρα του με σκορ 3 – 1.

Ευρεία νίκη σημείωσε το σύνολο του Χρήστου Καπελιάνη στην 9η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας και έτσι έφθασε τους δέκα εννέα βαθμούς.

Στον αντίποδα, η ομάδα των Αχιλλέα Μανάκα – Θανάση Δουζένη έμειναν στους δέκα βαθμούς και συνεχίζει την προσπάθεια της ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Κερμελίδης ήταν αυτός που έβαλε τον Αχιλλέα Φαρσάλων μπροστά στο σκορ στο 55′, με τον Χρήστο Φουρίκη να σκοράρει για το 2 – 0 στο 83′.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με τον Γιάννη Ντελή στο 89ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά από σέντρα του Σωτήρη Παπακωνσταντίνου και ο Γιώργος Καρβούνης μείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για την Δήμητρα Γιάννουλης για το τελικό, 3 – 1, με τον ίδιο να έχει καλές στιγμές στο ματς όπως και ο Αντώνης Ραμάι.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Χρήστος Καπελιάνης): Κουτσογιαννούλης, Παπαδόπουλος, Ντελής Δ., Ντελής Ι., Σταθάκος (88′ Καραμπάλιος), Τσούλης Θ., (60′ Κομισόπουλος), Παπακωνσταντίνου, Χατζόπουλος, Λαβαντσιώτης (75′ Τσούλης), Κερμελίδης (75′ Αγγελόπουλος), Φουρίκης (88′ Μπαϊράμι).

Δήμητρα Γιάννουλης (Αχιλλέας Μανάκας – Θανάσης Δουζένης): Κοτλής, Σαπάκος, Μπουκουβάλας, Ντόκος, Ντούφας, Μπάμπαλης, Κατσάμπελας (53′ Γουλούλης), Τάφα (60′ Χατζηγρηγορίου Κ.), Ραμάι, Μπόντε Ν. (13′ λ.τ. Καρβούνης), Σπανός.