Νίκη με ανατροπή για τον Δολιχιακό!

Επιστροφή στις νίκες για τον Δολιχιακό επικρατώντας  της Νίκης Νίκης με 2 – 1. Το φτωχό σκορ δεν αντιπροσωπεύει την πλήρη εικόνα του παιχνιδιού, αφού οι γηπεδούχοι σε όλη τη διάρκεια του ματς ήταν ανώτεροι και θα μπορούσαν με λίγη προσοχή να πετύχουν και άλλα τέρματα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους μιας και προηγήθηκαν νωρίς στο 6ο λεπτό με προβολή του Τσούτσικα. Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Καζάκη δεν το έβαλαν κάτω, και για το υπόλοιπο του ημιχρόνου είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού απειλώντας δυο φορές  στο 26ο και 40ο λεπτό με τον Λιόλιο.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά ισοφαρίζοντας με τον Σουγλή Σ. στο 48′ με δυνατή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Τζήκα. Ο Δολιχιακός έχοντας την κυκλοφορία της μπάλας έφτασε και σε δεύτερο τέρμα με τον Κώστα Σουγλή αυτή τη φορά, στο 66′ σε τετ – α – τετ. Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να χτυπήσουν στις αντεπιθέσεις χωρίς όμως να καταφέρουν να απειλήσουν ιδιαίτερα την εστία του Γκάτα. Παράλληλα  ο Δολιχιακός έχασε μια κλασική ευκαιρία στο 80′ με τον Γεωργούλα.

Δολιχιακός (Κώστας Καζάκης): Γκάτας, Χαλκίδης, Θεοδωράκης, Μαρογιάννης, Κατσιαμήτας, Λυκάι (78′ Ζιώγας), Σουγλής Κ. (89′ Σπάχος), Σουγλής Σ., Μπούσιας, Τζήκας, Λιόλιος (46′ λ.τ. Γεωργούλας).

Νίκη Νίκης (Ηλίας Αρβανίτης): Μάνος, Δεσλής, Καψαλός, Πετρίκης, Καλεσόπουλος (50′ Ώττας), Δημητρίου, Τσούτσικας, Βλαχόπουλος (75′ Μωράβας), Χίος, Σμυρλής, Ναϊμ.