Νίκη με ανατροπή για τον Μαχητή Τερψιθέας

Ο Μαχητής Τερψιθέας παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να φέρει «τούμπα» το ματς και να πανηγυρίσει την εντός έδρας νίκη με 2 – 1 απέναντι στον Αετό Αετολόφου, για τη 3η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους και να πάρουν το προβάδισμα στο ματς. Καθώς με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα, ο Βούζας, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έκανε το 0 – 1 για τον Αετό. Μάλιστα αυτό ήταν το γκολ που χώριζε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος όμως, ήρθε η αντίδραση του Μαχητή. Η αρχή έγινε στο 67ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν από σέντρα του Φανίδη, ο Φούντας με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και ισοφάρισε σε 1 – 1. Ενώ είκοσι λεπτά μετά και πιο συγκεκριμένα στο 87′, ο Ριζούλης με πλασέ, μετά από πάσα του Μούμου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα της Τερψιθέας με 2 – 1.