Νίκη με ανατροπή για τον ΠΟΕ

Μπορεί να βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως ο ΠΟΕ έφτασε στην ανατροπή και πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη με 2 – 1 επί του Ολύμπου Γόννων για τη 10η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό από το ξεκίνημά του με το πρώτο γκολ της αναμέτρησης να έρχεται από πολύ νωρίς. Πιο συγκεκριμένα, στο 17ο λεπτό του αγώνα, σε μία από τις επιθέσεις του Ολύμπου Γόννων, ο Μπουμπούλης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και με ιδανικό τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Παρά το γρήγορο γκολ που δέχτηκαν όμως οι φιλοξενούμενοι, δεν το έβαλαν κάτω, ανασυγκροτήθηκαν και κατάφεραν να απαντήσουν άμεσα στο τέρμα αυτό φτάνοντας έτσι άμεσα στην ισοφάριση. Έξι λεπτά μετά, στο 23′, ο Κουκούλης δεν άφησε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε να πάει χαμένη και με ωραία ενέργεια ισοφάρισε σε 1 – 1.

Μάλιστα η ομάδα της Ελασσόνας δεν σταμάτησε εκεί και κατάφερε με τη συμπλήρωση σαράντα λεπτών αγώνα να φέρει τα πάνω… κάτω στο ματς. Καθώς στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο, ο Τσιάκος νίκησε την αντίπαλη άμυνα και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1 – 2 για τον ΠΟΕ που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων, των μεν να ισοφαρίσουν και των δε να διευρύνουν το προβάδισμά τους, δεν είχαμε καμία αλλαγή στο σκορ, με τον ΠΟΕ να πανηγυρίζει τελικά τη πολύ σημαντική αυτή νίκη.