Νίκη με ανατροπή για το Βλαχογιάννι!

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ η Δόξα Βλαχογιαννίου, όμως κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πανηγυρίσει την εντός έδρας νίκη με 2 – 1 απέναντι στον Προμηθέα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Στο πρώτο ημίχρονο τώρα η μεγαλύτερη ευκαιρία ήρθε ενώ είχαμε μπει στη τελική του ευθεία. Πιο συγκεκριμένα, στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Τζιώρας Φ. υπέπεσε σε πέναλτι. Την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών για το Βλαχογιάννι, ανέλαβε ο Σωκράτης Φακίτσας, όμως ο Γκόβαρης έπεσε σωστά και απέκρουσε.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, ο Προμηθέας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ. Ο Σεΐζης Γ. ανατράπηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πότσης, ο οποίος σημάδεψε σωστά και έκανε το 0 – 1. Όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν την απάντηση στο 71′ με τον Παληγιάννι από θέση βολής να ισοφαρίζει.

Μάλιστα οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Αλεξανδρή δεν σταμάτησαν εκεί και έξι λεπτά αργότερα, ο Δούκας με ιδανικό τελείωμα από πλεονεκτική θέση, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 2 – 1.