Νίκη με ανατροπή για το Συκούριο!

Μία πολύ σημαντική νίκη πρόσθεσε στον ενεργητικό του ο Κίσσαβος Συκουρίου, ο οποίος για την εμβόλιμη 20ή αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, επιβλήθηκε εκτός έδρας με 2 – 1 του Ιπποκράτη.

Το ξεκίνημα ήταν κάτι παραπάνω από ιδανικό για τους γηπεδούχους, οι οποίοι είχαν καταφέρει να πάρουν νωρίς νωρίς κεφάλι στο σκορ. Πιο συγκεκριμένα, με τη συμπλήρωση ακριβώς πέντε λεπτών αγώνα, ο Ασίκογλου βρέθηκε σε προφανή θέση για γκολ, σημάδεψε σωστά και έκανε το 1 – 0 για την ομάδα του.

Παρά το γρήγορο γκολ που δέχτηκαν, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν γρήγορα σχετικά να αντιδράσουν αι να επαναφέρουν τις ισορροπίες στο ματς. Καθώς στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αλεξανδρής με ιδανικό τελείωμα από πλεονεκτική θέση, έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα και ισοφάρισε σε 1 – 1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δύο δοκάρια με Τζιούρα και Κώτσια.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και για το μεγαλύτερο μέρος του το σκορ παρέμενε και όλα τα ενδεχόμενα έμεναν ανοικτά. Μέχρι όμως να φτάσουμε στο 75ο λεπτό, διότι στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο, ο Τζέκα για το Συκούριο νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1 – 2, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του.

Παράπονα από τη διαιτησία εκφράζουν οι άνθρωποι του Ιπποκράτοι, καθώς όπως οι ίδιοι τονίζουν, θεωρούν πως υπήρχε επιθετικό φάουλ στη γκολ της ισοφάρισης του Συκουρίου.