Νίκη με μπροστάρη τον Νίκο Μπατζέλα για το Μαυροβούνι!

Σπουδαίο διπλό και μάλιστα με ανατροπή πανηγύρισε το Μαυροβούνι, το οποίο επικράτησε με 3 – 1 του Φαλανιακού, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας. ΜVP ο Νίκος Μπατζέλας με ένα γκολ και μία ασσίστ!

Με αυτή του τη νίκη το Μαυροβούνι, έφτασε τους δεκατέσσερεις βαθμούς για φέτος στο πρωτάθλημα και απολαμβάνει μόνος του την τρίτη θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη ο Φαλανιακός παρέμεινε στους δώδεκα βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, γνωρίζοντας τη δεύτερή του ήττα για φέτος.

Τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ήταν αναγνωριστικά με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να μην καταφέρνουν να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες. Όμως ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι κατάφεραν τελικά να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα και να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ.

Στο 38ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Τσιάκος ανατράπηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή από τον Σκαφιδά, με τον διαιτητή του αγώνα, να δείχνει την άσπρη βούλα υποδεικνύοντας πέναλτι. Την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών, ανέλαβε ο Τσιάκος, ο οποίος δεν αστόχησε και με ψύχραιμη εκτέλεση έκανε το 1 – 0.

Στην «εκπνοή» του πρώτου ημιχρόνου όμως, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να απαντήσουν, πληρώνοντας μάλιστα τους αντιπάλους τους με το ίδιο… νόμισμα. Η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού με τον διαιτητή να δίνει και πάλι πέναλτι. Εκτελεστής ήταν ο Νίκος Μπατζέλας, ο οποίος νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στο δεύτερο μέρος, το Μαυροβούνι ανέβασε την απόδοσή του ακόμη περισσότερο και έφτασε στην ανατροπή. «Δράστης» αυτή τη φορά ήταν ο Ραφαήλ Εμμανουήλ, ο οποίος με πανέμορφη σέντρα – σουτ, αιφνιδίασε τον κίπερ και έκανε το 1 – 2. Για να φτάσουμε στο 76′, όταν από ωραία ενέργεια και ασσίστ του Νίκου Μπατζέλα, ο Μπέτσης με όμορφο τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό 1 – 3.

Η Διοίκηση και το αγωνιστικό τμήμα του Α.Ο. Μαυροβουνίου, ευχαριστεί θερμά την ομάδα του Φαλανιακού για τη φιλοξενία.