Νίκη με Νίκο Φούντα και μόνος πρώτος ο Τύρναβος!

Χάρη σε γκολ του Νίκου Φούντα στο 15ο λεπτό, ο Τύρναβος κέρδισε την ΑΕΛ στο μεταξύ τους παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (31/10) στο γήπεδο του Τυρνάβου.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας και το συγκρότημα του Γιώργου Φτεργιώτη με τη νίκη αυτή έφθασε τους εννέα βαθμούς και συνεχίζει στη πρώτη θέση έχοντας εννέα βαθμούς!

Στον αντίποδα, το νεανικό σύνολο των Χρήστου Γκάτα – Γιάννη Βασιλείου που προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, δεν αποκόμισε κάτι θετικό και παραμένει στους τέσσερις βαθμούς και την τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 15ο λεπτό, ο Τύρναβος κέρδισε κόρνερ και με κοντινή προβολή ο Νίκος Φούντας κέρδισε τον Αθανασόπουλο για το 1 – 0!

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο κι ενώ η ΑΕΛ πίεζε για την ισοφάριση, ο Βασίλης Τσούπρος σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Δημήτρη Βλιώρα με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι ως προς το σκορ, με τους γηπεδούχους να ολοκληρώνουν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γιώργου Λάζου στο 89′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα σε ποδοσφαιριστή της ΑΕΛ…

Τύρναβος (Γιώργος Φτεργιώτης): Βλιώρας, Καρράς, Λάζος, Φούντας, Γεωργίου, Μπάκος, Μπαλκούρας, Πατρίκου, Γαλάρας (62′ Πετράκης), Τσέζμα (85′ Ραψανιώτης), Τσατσελάρι (62′ Χότζα).

ΑΕΛ (Χρήστος Γκάτας – Γιάννης Βασιλείου): Αθανασόπουλος, Μπόρος (70′ Τάτσης), Λαρίσσης (35′ Μακροβασίλης (80′ λ.τ. Μακρής)), Καλαπανίδας, Ράπτης, Τσούπρος, Πολύζος (80′ Χονδής), Γκουγκίδης, Τσιούτσας, Χουλιαρόπουλος, Γκόγκουρας.