Νίκη που μένει «ζωντανή» πήρε η Δόξα Αργυροπουλίου

Στην εντός έδρας νίκη με σκορ 2 – 1 απέναντι στον Πύρρο έφθασε το μεσημέρι της Κυριακής (03/04) η Δόξα Αργυροπουλίου για την 6η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Τα «χαμόγελα» επέστρεψαν στην ομάδα του Αργυροπουλίου, με το συγκρότημα του Στέλιου Μπαχτσιβάνου να μένει «ζωντανό» στην μάχη της παραμονής που γίνεται στις τελευταίες αγωνιστικές των πλέι άουτ.

Οι «κιτρινόμαυροι» έφθασαν τους είκοσι πέντε βαθμούς και βρίσκονται στο μείον δύο από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού και την Αμπελιά.

Από την άλλη, το σύνολο του Γιάννη Τσαλάγγα έφυγε από το Αργυροπούλι χωρίς το θετικό αποτέλεσμα και παρέμεινε στους 11 βαθμούςκαι την προτελευταία θέση.

Στο 18ο λεπτό ο Σπύρος Μπέλτσιος σκόραρε για την Δόξα, ενώ ο Ντανιέλ Σάρρα απάντησε τρία λεπτά μετά στα γκολ και έφερε το ματς στα ίσια για τον Πύρρο, με το 1 – 1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Το τελικό 2 – 1 για τους γηπεδούχους ήρθε στο 52ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαλάντη Σακοράφα, πέναλτι που κέρδισε ο Σπύρος Μπέλτσιος μετά από υπόδειξη του κ. Νίτσα.

Δόξα Αργυροπουλίου (Στέλιος Μπαχτσιβάνος): Ξύτσας, Μπαμπάκος, Μπουζούκας, Καραγιάννης, Γουναράς, Σακοράφας, Φουρτούνας, Σαμπανλάρι, Βασιλειάδης (75′ Ανδρεόπουλος), Καλόγηρος, Μπέλτσιος (85′ Ολομάνι).

Πύρρος (Γιάννης Τσαλάγγας): Κιλιργιώτης, Τσιρογιάννης, Μάρης, Τζόγκας (84′ Ντάσιος), Βίλλης, Νικούλης (73′ Φιλίππου), Γιώργης, Βύρλας, Σάρρα, Αλλιάι, Λάττα.