Ντέρμπι της 2ης θέσης στην Ανάβρα!

Η 9η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας διεξάγεται την ερχόμενη Κυριακή (28/11) και ώρα 15:00 το μεσημέρι!

Ακόμη μία αγωνιστική που περιλαμβάνει σπουδαίες αναμετρήσεις αλλά και αρκετά ντέρμπι με βάση την βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Ένα από αυτά που τραβούν και τα βλέμματα των φιλάθλων είναι στην Ανάβρα με τον Δωτιέα Αγιάς να υποδέχεται τον Παναγροτικό Νίκαιας, με το ντέρμπι της 2ης θέσης φυσικά να ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής.

Αρχικά, στην Τσαριτσάνη ο πρωτοπόρος Οικονόμος θα φιλοξενήσει τον Αμπελωνιακό, ενώ στο γήπεδο του Μακρυχωρίου ο Φαλανιακός θα αγωνιστεί με τον Ολυμπιακό Αμπελιάς.

Στο Δαμάσι, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με το Αβέρωφ, ενώ στο Αργυροπούλι η Δόξα θα αναμετρηθεί με την Αστραπή Ν. Πολιτείας.

Στο γήπεδο της Νεάπολης Α’ θα διεξαχθεί το παιχνίδι ανάμεσα σε Σμόλικα και Γόννους, ενώ στο Κιλελέρ η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει την Δόξα Βλαχογιαννίου.

Ο Α.Ο. Μαυροβουνίου θα φιλοξενήσει στο γήπεδο του τον Πύρρο, ενώ στα Φάρσαλα ο Αχιλλέας θα παίξει με την Δήμητρα Γιάννουλης σε ένα άκρως ενδιαφέρον παιχνίδι.

Τέλος, το ντέρμπι της 2ης θέσης στην 9η αγωνιστική είναι αυτό ανάμεσα σε Δωτιέα Αγιάς και Παναγροτικό Νίκαιας που θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Ανάβρας…

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

Οικονόμος Τσαριτσάνης 28/11 Αμπελωνιακός
Φαλανιακός 28/11 Αμπελιά
Δαμασιακός 28/11 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Αργυροπούλι 28/11 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Σμόλικας Φαλάνης 28/11 Γόννοι
Κιλελέρ 28/11 Βλαχογιάννι
Μαυροβούνι 28/11 Πύρρος
Αχιλλέας Φαρσάλων 28/11 Δήμητρα Γιάννουλης
Δωτιέας Αγιάς 28/11 Παναγροτικός Νίκαιας

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Οικονόμος Τσαριτσάνης      21 – 5   22
2. Παναγροτικός Νίκαιας      20 – 7   20
3. Δωτιέας Αγιάς      13 – 5   20
4. Κιλελέρ      13 – 4   17
5. Φαλανιακός      17 – 4   16
6. Αχιλλέας Φαρσάλων      11 – 3   16
7. Αμπελιά      12 – 8   13
8. Αργυροπούλι      9 – 9   10
9. Δήμητρα Γιάννουλης      3 – 6   10
10. Μαυροβούνι      6 – 10   9
11. Γόννοι      6 – 11   8
12. Δαμασιακός      7 – 16   8
13. Σμόλικας Φαλάνης      11 – 20   7
14. Πύρρος      6 – 15   6
15. Αμπελωνιακός      7 – 12   5
16. Βλαχογιάννι      3 – 9   4
17. ΠΑΟΛ Αβέρωφ      2 – 13   4
18. Αστραπή Ν. Πολιτείας      5 – 15   2