Ξανά στο τέλος ήττα για τον Μαχητή!

Για μια ακόμη φορά, ο Μαχητής Τερψιθέας, έφυγε χωρίς βαθμούς από ματς, καθώς στις καθυστερήσεις γνώρισε την εντός έδρα ήττα από την Ένωση Αποστόλου Παύλου. Μία ήττα που πλέον δυσκολεύει ακόμη περισσότερο το έργο της παραμονής και πλέον οι γηπεδούχοι πρέπει να κάνουν ένα σερί νικών αν θέλουν να ελπίζουν.

Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχαν τα ηνία του αγώνα. Προσπαθώντας ταυτόχρονα, να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα για να φτάσουν σε ένα γκολ που θα τους έβαζε κανονικά οδηγούς στο παιχνίδι. Και μάλιστα τα κατάφεραν στο 25ο λεπτό, όταν ο Νικούλης με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, ένα σκορ το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και συγκεκριμένα στο 47΄οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ξαναμπούν στο παιχνίδι. Ο Βούλγαρης με πολύ ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, ισοφαρίζοντας για την ομάδα του σε 1 – 1. Για να φτάσουμε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν οι φιλοξενούμενοι θα “κλέψουν” την νίκη. Ο Σαρηγιαννίδης νίκησε τον Μπαταβάνο στο τέλος, και διαμόρφωσε το τελικό 1 – 2, “πληγώνοντας” έτσι τον Μαχητή.

Μαχητής Τερψιθέας(Νίκος Σταυροθεόδωρος): Μπαταβάνος, Λιλολάρι, Αθανασίου(60’ Μολάς), Μπουρουζίκας, Παγκαρλιώτας, Παυλόπουλος, Νικούλης, Κυριάκος(80’ Κουρούκας), Σαββίδης, Πατσιαβούρας(67’ Μαλάκος), Κρεββατάς.

Μακροχώρι: Σταματέλος, Συμεωνίδης, Μαυριδόγλου, Τζειρανίδης, Σαπέλης, Πιέτρα, Γεωργίου, Ελευθεριάδης, Βούλγαρης, Τσακαλίδης, Ηλιάδης.