Ξεκινά η Γ’ Εθνική – Η πρεμιέρα όλων των ομίλων

Αντίστροφη μέτρηση για τη σέντρα στη Γ’ Εθνική. Δείτε την πρεμιέρα όλων των ομίλων.

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Γ’ Εθνικής την Παρασκευή (15/10) στα γραφεία της ΕΠΟ. Εκτός πρωταθλήματος έμειναν οι Καβάλα, Ζάκυνθος και Ασπρόπυργος, καθώς μόνο η Δόξα Δράμας δήλωσε συμμετοχή από τους «κομμένους» της SL2.

Η Γ’ Εθνική έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 24/10, με εφαρμογή ηλεκτρονικού φύλλου αγώνα αλλά και υποχρέωση των γηπεδούχων βάσει προκήρυξης να έχουν απαπινιδωτή.

Θα υποβιβαστούν συνολικά 32 ομάδες, ενώ θα προβιβαστούν 4 μέσα από διαδικασία ειδικού πρωταθλήματος που θα μπουν οι 7 πρωταθλητές των ομίλων. Τα… μπαράζ αναμένονται στις αρχές Απριλίου όταν και αναμένεται να ολοκληρωθεί η κανονική διάρκεια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

1ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Θερμαϊκός-Αναγέννηση Πλαγιάς
Δόξα Δράμας-Ορφέας Ξάνθης
Νέστος Χρυσούπολης-Αγροτικός Αστέρας
Αλεξανδρούπολη FC-Εθνικός Σοχού
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Πανδραμαϊκός
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου

2ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Μακεδονικός
ΦΣ Κοζανη-Εδεσσαϊκός
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΑΕ Λευκίμμης
ΟΦΑΜ-Θύελλα Σαρακηνών
Ηρακλής Αμπελοκήπων-ΑΕΠ Κοζάνης
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αστέρας Καληράχης

3ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Νέα Αρτάκη-Ηρακλής Λάρισας
ΠΟ Ελασσόνας-ΠΟ Φήκης
Ατρόμητος Παλαμά-ΑΟ Υπάτου
Θησέας Αγριάς-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
Αταλάντη-Αμβρυσσέας Διστόμου
Αετός Μακρυχωρίου-Δήμητρα Ευξεινούπολης

4ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Εθνικός Σκουλικάδου-Αίας Γαστούνης
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Τηλυκράτης Λευκάδας
Αναγέννηση Άρτας-Παναιγιάλειος
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Διαβολιτσίου
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Παναχαϊκή
Αμβρακικός Λουτρού-ΠΑΟ Βάρδας

Ρεπό: Παναγρινιακός

5ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα
Παναρκαδικός-Άγιος Ιερόθεος
ΑΣ Σαντορίνη 2020-Ερμής Μελιγούς
ΑΕ Μυκόνου-Ηλιούπολη
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Φωστήρας

Ρεπό: Χαραυγιακός

6ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Αιολικός-Κερατσίνι
Πανελευσινιακός-Εθνικός
Αήττητος Σπάτων-Αστέρας Βάρης
Θύελλα Ραφήνας-Προοδευτική
Αίας Σαλαμίνας-ΑΟ Πυλιού Κω

Ρεπό: ΑΟ Καραβάς

7ος όμιλος – 1η αγωνιστική

ΠΑΟ Ρουφ-ΑΕ Νεάπολης
Αλμυρός Γαζίου-Άγιος Νικόλαος
Αρης Σούδας-Πόρος
Ατσαλένιος-Αναγέννηση Ιεράπετρας
Γιούχτας-Πανιώνιος

The post Ξεκινά η Γ’ Εθνική – Η πρεμιέρα όλων των ομίλων appeared first on Mikriliga.com.

Πηγή: mikriliga.com