Ξεχωρίζει το ντέρμπι Φαλανιακός – Σμόλικας!

Την ερχόμενη Κυριακή (17/10) και ώρα 16:00 το μεσημέρι θα διεξαχθεί η 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας!

Το πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας του Νομού μας συνεχίζεται και το ντέρμπι στο γήπεδο της Γιάννουλης ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 3ης «στροφής».

Εκεί, θα διεξαχθεί φέτος το ντέρμπι της Φαλάνης ανάμεσα στον Φαλανιακό και τον Σμόλικα, μιας και η ομάδα του Φαλανιακού έχει δηλώσει το γήπεδο της Γιάννουλης ως έδρα λόγω και των έργων που γίνονται στο Δημοτικό γήπεδο της Φαλάνης.

Για να πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή, στο Αργυροπούλι η Δόξα θα φιλοξενήσει τον Πύρρο, ενώ στο Βλαχογιάννι η ομώνυμη ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Δήμητρα Γιάννουλης.

Στους Γόννους, ο τοπικός σύλλογος θα παίξει εντός έδρας με τον Παναγροτικό Νίκαιας, ενώ στο γήπεδο της Ροδιάς ο Αμπελωνιακός θα αναμετρηθεί με τον Δωτιέα Αγιάς.

Το Αβέρωφ θα υποδεχθεί στο γήπεδο του τον Αχιλλέα Φαρσάλων, ενώ στο γήπεδο της Αμπελιάς ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί κόντρα στο Μαυροβούνι.

Η Αστραπή Ν. Πολιτείας θα παίξει εντός έδρας με το Κιλελέρ, ενώ το «El Falanico» θα διεξαχθεί φέτος στο γήπεδο της Γιάννουλης με αντιμέτωπες τις ομάδες του Φαλανιακού και τον Σμόλικα.

Τέλος, στο γήπεδο του Δαμασίου ο Δαμασιακός θα φιλοξενήσει τον Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

Αργυροπούλι 17/10 Πύρρος
Βλαχογιάννι 17/10 Δήμητρα Γιάννουλης
Γόννοι 17/10 Παναγροτικός Νίκαιας
Αμπελωνιακός 17/10 Δωτιέας Αγιάς
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 17/10 Αχιλλέας Φαρσάλων
Αμπελιά 17/10 Μαυροβούνι
Αστραπή Ν. Πολιτείας 17/10 Κιλελέρ
Φαλανιακός 17/10 Σμόλικας
Δαμασιακός 17/10 Οικονόμος Τσαριτσάνης

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Φαλανιακός      8 – 0   6
2. Αχιλλέας Φαρσάλων      6 – 0   6
3. Παναγροτικός Νίκαιας      5 – 1   6
4. Κιλελέρ      4 – 0   6
5. Δωτιέας Αγιάς      3 – 0   6
6. Οικονόμος Τσαριτσάνης      4 – 2   6
7. Αμπελιά      7 – 5   4
8. Μαυροβούνι      2 – 1   4
9. Δήμητρα Γιάννουλης      1 – 2   3
10. Βλαχογιάννι      1 – 2   1
11. Αμπελωνιακός      1 – 2   1
12. Σμόλικας Φαλάνης      4 – 6   1
13. Δαμασιακός      2 – 7   1
14. Αργυροπούλι      1 – 3   0
15. Αστραπή Ν. Πολιτείας      2 – 6   0
16. ΠΑΟΛ Αβέρωφ      0 – 4   0
17. Γόννοι      0 – 5   0
18. Πύρρος      0 – 5   0