Ολα μηδέν στο Βιολογικό!

Λαρισαϊκός και Συκέα δε κατάφεραν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Ιδιαίτερα ένας Λαρισαικος που καιγότανε για τη νίκη παρουσιάστηκε κατώτερος το περιστάσεων και αν δεν είχε το Μπρούσα στα τελευταία λεπτά θα έφευγε ηττημένος από το σημερινό παιχνίδι. Από την άλλη η αδιάφορη Συκέα κατάφερε στα τελευταία λεπτά να μετουσιώσει με ευκαιρίες στο τελευταίο 5ο λεπτό την υπεροχή της χωρίς να πετύχει κάποιο τέρμα με το τελικό 0 – 0 να κρίνεται δίκαιο.

Του Βασίλη Κοσμίδη

986779_542170765901886_1851659184_n (Αντιγραφή)

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τους παίκτες του Γιώργου Χατζή. Ο Πασχάλης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση για γκολ στο 3′, έκανε το σουτ αλλά ο Ξεσφίγγης κατάφερε να διώξει τη μπάλα σε κόρνερ. Κόρνερ που ανέλαβε να εκτελέσει από αριστερά ο Γκιουρσάνης, με τον Κούνδουρο να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του πορτιέρο των κίτρινων στο 4΄.

10152716_542172622568367_1807828292_n (Αντιγραφή)

Ο Λαρισαϊκός συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες. Συγκεκριμένα, στο 10΄ ο Γκιουρσάνης έκανε τη πάσα από αριστερά στο Γιώργη, αυτός έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από την αριστερή δοκό του Ξεσφίγγη. Το υπόλοιπο πρώτο μέρος κύλισε με μια φλύαρη υπεροχή τον γηπεδούχων, χωρίς να δημιουργήσουν κάποια σπουδαία ευκαιρία στο πρώτο μέρος. Οι 2 ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

1544140_542172359235060_1084100129_n (Αντιγραφή)

Στο δεύτερο μέρος ,ο Λαρισαϊκός δε παρουσιάστηκε σε καμία περίπτωση στο γήπεδο, έδωσε χώρο στην αδιάφορη Συκέα, η οποία θα μπορούσε να είχε “κλέψει” τους βαθμούς τις νίκης στα τελευταία λεπτά. Ο Λάζος έκανε ένα σουτ από τα πλάγια, η μπάλα “ξύρισε” το δοκάρι του Μπρούσα και πέρασε άουτ στο 54΄.

10009601_542171702568459_1086053064_n (Αντιγραφή)

Τα επόμενα λεπτά πέρασαν με πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και από τις δύο ομάδες,οι οποίες περιορίστηκαν σε ένα παιχνίδι κέντρου. Η τελευταία φάση και μεγαλύτερη του παιχνιδιού σημειώθηκε στο 89΄ με το Μπρούσα να διώχνει αρχικά το σουτ του Χασιώτη και στη συνέχεια έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ το σουτ του Λέτσιου.

ΛΑΡΙΣΑΙΚΟΣ 2013 - 2014 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ (Αντιγραφή)

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Μπρούσας,Θεοχαρίδης,Κουρούκας,Μπατσαράς,Κούνδουρος,Σαγάνης,Μπλερίμ(Γεννητσεφτσής 65),Πασχάλης,Γκιουρσάνης,Γιώργης(Λώλος 58),Τσιμπουκλής

ΣΥΚΕΑ 2013 - 2014 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ (Αντιγραφή)

Α.Ο. Συκέας (Δημήτρης Στάθης): Ξεσφίγγης,Κουλιούμπας,Μπουζώνης,Βασιλόπουλος,Λάζος(Ζώζιος.Γ 80),Ταχάτος,Ζιώζος,Παληγιάννης,Λέτσιος,Καρατζιόλης(Ντόγκος 62),Χασιώτης