Ολύμπια – Νίκαια 47 – 60

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ  η ομάδα της Νίκαιας που επικράτησε στο κλειστό της Νεάπολης της Ολύμπιας. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μπαίνουν δυνατά και να πηγαίνουν πόντο πόντο και την πρώτη περίοδο να κλείνει με σκορ 13 – 13.

Στην δεύτερη περίοδο όμως η Νίκαια με ένα ξέσπασμα διαρκείας και με οδηγό την άμυνα της πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Ζούμπα σε μεγάλη μέρα και την Ολύμπια να πληρώνει τα λάθη της και έτσι το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 17-32 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στην τρίτη περίοδος η Νίκαια συνέχισε στον ίδιο ρυθμό για να τελειώσει η περίοδος με σκορ 27 – 41. Την τελευταία περίοδο η Ολύμπια προσπάθησε να αντιδράσει άλλα τελικά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με σκορ 47 – 60.