Ούτε τώρα ο Απόλλωνας!

Ο Απόλλωνας Λάρισας δεν κέρδισε ούτε την Καβάλα, μένοντας στην απόλυτη ισορροπία (0 – 0) κόντρα σε μια ενισχυμένη Καβάλα.

Το παιχνίδι ήταν μέτριο, χωρίς πολλές ευκαιρίες από τις δυο ομάδες. Στο 89′ ο Κυρίτσης έκανε την απόκρουση του αγώνα σε φάουλ του Βίλα. Ο ΑΟΚ πήρε τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα και έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές. Η κατοχή της μπάλας μοιρασμένη.

Το ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη, με προσοχή στην άμυνα και οι δυο ομάδες. Το πρώτο σουτ στην εστία ήταν στο 65′ από τον Τιμπουέ χωρίς πάντως να απειληθεί ο Κυρίτσης που μπλόκαρε εύκολα. Στο 68′ απείλησε με σουτ από καλή θέση ο Λεμάνγκρ το οποίο πήγε στην αγκαλιά του.

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς, Στίκας, Πανουργιάς, Θωμαΐδης (66′ Κοέν), Μπελεβώνης (66′ Γροσδάνης), Μαρινάκης (57′ Καραγιάννης), Σαμπανίδης, Αρμάλας, Σταμένκοβιτς.

Απόλλων Λάρισας (Γράφας): Αστράς, Γιαννίτσης, Βίγια, Λίταινας, Καλούσης, Παναγιώτου, Σκούπρας, Κοζού, Νούσιος, Τιμπουέ, Λεμάνγκρ.

Πηγή: proininews