Ο Δρυμός το ντέρμπι των… Κεραυνών!

Εντυπωσιακό «διπλό» πανηγυρίσε ο Κεραυνός Δρυμού, κερδίζοντας στα Δένδρα την όμωνυμη… συνονόματη ομάδα των Δένδρων με σκορ 2 – 0, πετυχαίνοντας ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο.

Η ομάδα του Κεραυνού Δένδρων έμεινε στους εννέα βαθμούς και την 3η θέση, χάνοντας όμως την επαφή με την κορυφή του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, ενώ από την άλλη, το συγκρότημα του Δρυμού έκανε τους βαθμούς του επτά και «έπιασε» στην 5η θέση την Δόξα Βαλανίδας.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι. Ήτα το 20ο λεπτό, όταν ο Πέρπερας σημάδεψε το δοκα΄ρι της εστίας του Λικάι.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 24ο λεπτό ο Μιχάλης Λιούρας με τελειώμα μέσα από την περιοχή έπειτα από πάσα του Λαγιόκαπα. Με το 0 – 1 αυτό οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος στο 72′ ο Παναγιώτου με σουτ στην κίνηση ήταν εκείνος που έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Κώστα Καζάκη δίνοντάς της παράλληλα και μια απόσταση ασφαλείας λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

Μια αναμέτρηση την οποία δεν ολοκλήρωσε ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, Μιχάλης Λιούρας, μιας και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα του κ. Κώστα Ακρίβου στο 76ο λεπτό, μια αποβολή που δεν επηρέασε τελικά την ομάδα του.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Πέτσας, Κουσιάνας, Κωστάκης, Τασιούλας, Σκριάπας (46′ Κατσής), Δασκαλόπουλος, Παπαχατζής (63′ Μινασίδης), Γκάτης, Πέρπερας, Σερδένης (55′ Μπακού), Κουτούκας (63′ Καζάν).

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Λικάι, Δαχλύθρας, Κοντολάρι (65′ Παναγιώτου), Κατσιαμήτας, Καραγκιόζης, Ζαγκλιαβός, Καρακώστας, Ρούσι, Λαγιόκαπας (79′ Κόγιος), Γκαντούνας Ν. (70′ Καϊμακάμης), Λιούρας.