Ο Λαυρέντης Λιούρας χάρισε την πρώτη νίκη στην Αναγέννηση Ευαγγελισμού!

Την πρώτη της νίκη στη σεζόν έκανε η Αναγέννηση Ευαγγελισμού, κερδίζοντας με 3 – 2 τον Προμηθέα Λάρισας για την 5η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Σκόρερ των δύο πρώτων τερμάτων για τους νικητές, ο Λαυρέντης Λιούρας, με τον Προμηθέα να μπαίνει στο ματς στο 80′ για να κάνει το παιχνίδι… ροντέο.

Η ομάδα των «πρασίνων» με την νίκη αυτήν έφτασε τους 4 βαθμούς προσπερνώντας τον Προμηθέα που έμεινε στους 3.

Η Αναγέννηση προηγήθηκε στο σκορ με σουτ του Λαυρέντη Λιούρα μόλις στο 8ο λεπτό, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στην επανάληψη και στο 57′ διπλασίασε τόσο τα δικά του προσωπικά τέρματα όσο και της ομάδας του.

Στο 80ο λεπτό μετά από σουτ του Σεΐζης η μπάλα βρήκε στον Γιάννη Κότυλη που με το αυτογκόλ του έδωσε στο παιχνίδι νέο ενδιαφέρον και άγρια… τροπή. Ο Προμηθέας πίεσε για την ισοφάριση με τον Μπαλατσό με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή να δίνει και πάλι αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Το μονό που κατάφερε εν τέλει ο Προμηθέας ήταν να μειώσει εκ νέου το σκορ στο τελικό 3 – 2 με πέναλτι που κέρδισε ο Φώτης Τζιώρας από τον Μπουσνάκη και εκτέλεσε εύστοχα ο Γιώργος Σεΐζης στο 90’+1′.