Ο Μάντζιαρης του έδειξε τον… δρόμο!

Ο Όλυμπος Γόννων κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη αυτή τη φορά, επικρατώντας με 3 – 1 του Αστέρα Μελισσοχωρίου για την 6η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, έχοντας τον Μάντζιαρη ως πρωταγωνιστή με δύο γκολ!

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη τη φετινή σεζόν για την ομάδα των Γόννων, μετά από αυτή της πρεμιέρας απέναντι στην Δήμητρα Γιάννουλης και έφτασε συνολικά του εφτά βαθμούς. Από την άλλη η ομάδα του Μελισσοχωρίου, παρέμεινε στους εννιά βαθμούς, κατέχοντας την 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η αρχή ήταν ιδανική για τους γηπεδούχους. Οι οποίοι αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους με το δυνατό ξεκίνημά τους και επιβραβεύτηκαν γι’ αυτό. Διότι μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης, ο προωθημένος κεντρικός αμυντικός Θανάσης Μπούμπουλης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, μετά από φάουλ του Γιώργου Ζαϊρέ, έκανε το 1 – 0.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε, όταν είχαμε μπει στη τελική ευθεία του πρώτου ημιχρόνου. Πιο συγκεκριμένα στο 38ο λεπτό του αγώνα, ο Παναγιώτης Νικόλι με έξυπνο πλασέ πέρασε την μπάλα πάνω από τον κίπερ και την είδε να καταλήγει με καμπύλη στο βάθος της αντίπαλης εστίας, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Όμως τον τελευταίο λόγω πριν τη λήξη του 45λέπτου είχε ο Όλυμπος Γόννων. Στο 44ο λεπτό, ο Θάνος Σδράλης ανέτρεψε μέσα στη περιοχή τον Κόκρα, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νίκος Μάντζιαρης, ο οποίος ήταν ψύχραιμος, το εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 2 – 1.

Στην «επανάληψη» οι παίκτες του Δημήτρη Κωστή, κατάφεραν ουσιαστικά να «κλειδώσουν» την υπόθεση νίκη. Στο 57′ και πάλι ο Νίκος Μάντζιαρης, μετά από εξαιρετικό συνδυασμό, βγήκε απέναντι στον αντίπαλο γκολκίπερ, τον οποίο και πέρασε και προ κενής εστίας έκανε το 3 – 1 για την ομάδα του.

Στη συνέχεια του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 70′ και αυτό γιατί ο Θάνος Σδράλης, αντίκρυσε τη δεύτερη κίτρινη από τον διαιτητή και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι τέλος με τους Γόννους τελικά να πανηγυρίζουν τη νίκη.