Ο Μανακούσιος έδωσε την νίκη στον Παναγροτικό!

Με γκολ του Δημήτρη Μανακούσιου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναγροτικός Νίκαιας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2 – 1 απέναντι στην Πελασγιώτιδα!

Μετά από αυτή την επιτυχία, ο Παναγροτικός πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς στη συνολική του βαθμολογία, και ισοβαθμεί στη 5η θέση της βαθμολογικής κατάταξης και τους 21 βαθμούς, μαζί με Φαλανιακό και Οικονόμο Τσαριτσάνης. Ενώ η Πελασγιώτιδα κατέχει την 14η θέση έχοντας συνολικά εννιά βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Πιο συγκεκριμένα ήταν το 18ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν από εκτέλεση φάουλ του Δάσιου, ο Γελαλής πήδηξε ψηλότερα από όλους, πήρε τη κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

Η απάντηση του Παναγροτικού δεν άργησε και πολύ να έρθει. Καθώς δέκα λεπτά αργότερα, ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι σε αντικανονικό μαρκάρισμα εντός της περιοχής της Πελασγιώτιδας. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χριστοδούλου και δεν αστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα τα λεπτά περνούσαν δίχως να έχουμε το γκολ που θα έδινε τη νίκη σε μία από τις δύο ομάδες. Για να φτάσουμε στη τελευταία φάση του αγώνα, όταν ο Δημήτρης Μανακούσιος πήρε την κατάσταση στα… «χέρια» του και με ένα εξαιρετικό σουτ έξω από τη περιοχή, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 2 – 1.