Ο Παναιτωλικός “άλωσε” το Πανθεσσαλικό!

Ο Παναιτωλικός “άλωσε” το Πανθεσσαλικό Στάδιο, επικρατώντας στον “τελικό” του Ολυμπιακού Βόλου με 1 – 2 και είναι αυτός όπου παίρνει το τέταρτο και τελευταίο εισιτήριο ανόδου στη “μεγάλη” κατηγορία.

Οι Αιτωλοί προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ανρί Καμαρά στο 27ο λεπτό μετά από έξοχη προσωπική του ενέργεια με τον Ολυμπιακό Βόλου να πιέζει και να φτάνει στην ισοφάριση στο 54′ με τον Γιενκά με καρφωτή κεφαλιά.

Και εκεί όπου ο Ολυμπιακός Βόλου είχε “κλείσει” στα καρέ του τον Παναιτωλικό, ήρθε ο Κουτσοσπύρος μετά από αντεπίθεση με κεφαλιά “ψαράκι” να κάνει το 1 – 2 και να σφραγίσει στο εισιτήριο ανόδου για τον Παναιτωλικό από το 72ο λεπτό.

Το άλλο παιχνίδι στο Καυτανζόγλειο Στάδιο, ο Ηρακλής παρουσία 700 φιλάθλων, αρνητικό ρεκόρ για τον “Γηραιό”, φιλοδώρησε με 4 τέρματα τη Νίκη Βόλου, καταλαμβάνοντας έτσι την 2η θέση στην σχετική βαθμολογία των πλέι – οφ της Football League.