Ο Σερδένης του έδωσε τον βαθμό!

Σε ένα όμορφο ματς, με ωραίο ρυθμό, εναλλαγές στο σκορ και τέσσερα γκολ,  Κεραυνός Δένδρων και Αναγέννηση Ευαγγελισμού αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2 – 2 για την 4η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, έδειχναν να ελέγχουν τον ρυθμό του αγώνα, όμως αντίθετα ο Ευαγγελισμός ήταν αυτός που δημιούργησε τη πρώτη μεγάλη φάση στο ματς.

Από λάθος της άμυνας του Κεραυνού Δένδρων, ο Λιούρας έγινε κάτοχος της μπάλας, μπήκε μέσα στη περιοχή, επιχείρησε το δυνατό σουτ, αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω στον Ράγια, ο οποίος απομάκρυνε τον κίνδυνο σωτήρια.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ωστόσο δεν άργησε και πολύ να έρθει. Καθώς στο 16ο λεπτό, ο Πέρπερας νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ για τους γηπεδούχους. Μάλιστα το 1 – 0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στην «επανάληψη» ο Ευαγγελισμός βγήκε στην αντεπίθεση. Καταφέρνοντας μάλιστα στο 51ο λεπτό να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μπουζούκη. Δεν σταμάτησε όμως εκεί. Και οκτώ λεπτά μετά, ο Σπύρος Λιούρας σκόραρε για το 1 – 2 κάνοντας την ανατροπή.

Η τελευταία… «λέξη» στον αγώνα ωστόσο ανήκε στον Κεραυνό Δένδρων. Στο 85′ ο Σερδένης με όμορφο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφάρισε σε 2 – 2 δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες την αναμέτρηση, καθώς αποβλήθηκε ο Χάρης Φάκας από τον διαιτητή στο 90ό λεπτό.

Η διοίκηση των γηπεδούχων έχει παράπονα από τη διαιτησία της αναμέτρησης.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κωστάκης, Τασιούλας, Σκριάπας, Γκαμπέτας (68′ Καραΐσκος), Πέρπερας, Γκάτης, Τσούτσος (68′ Σερδένης), Βόραδας, Παπαχατζής, Καλούπας.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κότυλης): Μιγδάνης, Κότυλης, Πρακατές, Γραμμένος, Μπουζούκης, Καραποστόλης, Σιαμαντούρας, Κόμης (46′ Φάκας Χαρ.), Λιούρας Σπ. (76′ Τόλιος), Τσάτσος (72′ Γκαραβέλης), Λιούρας Λ. (83′ Φάκας Απ.).