Ο Τανάγιας στο φινάλε έδωσε τον βαθμό στον Ατρόμητο Δασοχωρίου

Δύο υπερπολύτιμους βαθμούς στη προσπάθεια που κάνει για είσοδο στη τετράδα ανόδου του 4ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, άφησε στη Νέαπολη κόντρα στο Διογένη Λάρισας, ο Ατρόμητος Δασοχωρίου, μένοντας στο 2 – 2.

Η ομάδα του Δασοχωρίου έφτασε τους 20 βαθμούς μένοντας στην 6η θέση την στιγμή όπου ο υπόλοιπος όμιλος (4ος) αγωνίζεται την Κυριακή (17/02, 15:00). Στον αντίποδα, η ομάδα του Διογένη με τον βαθμό της ισοπαλίας έφτασε τους 10 βαθμούς, μένοντας στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ για τους φιλοξενουμένους άνοιξε στο ημίωρο της αναμέτρησης ο Παπαθανασίου με σουτ από πλεονεκτική θέση, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με αυτό το 0 – 1.

Στην επανάληψη ο Διογένης Λάρισας κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ με τέρματα στο 60′ και 74′, ενώ ο Ατρόμητος Δασοχωρίου κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο της “Νεάπολης Β΄” χάρις σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιώργου Τανάγια στο 90’+3′, παράβαση η οποία και υποδείχθηκε από τον κ. Δημερά μετά από χέρι αμυντικού του Διογένη.

Η Σύνθεση

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Αγγέλης, Καραγιώργος, Κωσταρέλλος, Παλιοτζήκας, Ήσυχος, Παπαθανασίου (75′ Τρευλάκης), Σακελλαρίου, Μπαρούτας, Βάνης (65′ Τανάγιας), Καρυώτης, Παπαγεωργίου (70′ Γεωργούλας).