Ο Χρήστος Δάσσιος κράτησε στη τριάδα ανόδου τον Όλυμπο Καρυάς!

«Ζωντανό» στη τριάδα ανόδου διατήρησε τον Όλυμπο Καρυάς στον 86ο λεπτό ο Χρήστος Δάσσιος, ισοφαρίζοντας την αναμέτρηση με τον Μύτικα Καλυβίων σε 2 – 2!

Τρομερό και φοβερό το παιχνίδι στη Καρυά Ελασσόνας, με τον Μύτικα Καλυβίων να προηγείται με 2 – 0 στο 60′, με τους γηπεδούχους του Ολύμπου να βρίσκουν τα ψυχικά αποθέματα και να επιστρέφουν στο παιχνίδι και να παίρνουν με το γκολ του Χρήστου Δάσσιου στο 86′ τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με τον βαθμό αυτόν ουσιαστικά διατήρησε τον Μύτικα στο -7 (έχει 22 βαθμούς) φτάνοντας ο ίδιος στους 29 πόντους διατηρώντας μια απόσταση ασφαλείας από Λάρισα ’88 και Τοξότη Λάρισας που έχουν από 25 και ενώ ακόμη το πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας έχει… δρόμο επτά αγωνιστικών.

Ο Μύτικας Καλυβίων έπιασε στον ύπνο τον Όλυμπο Καρυάς και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτό με τον Καραμπλή, που εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, πηγαίνοντας με το υπέρ του 0 – 1 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και με την συμπλήρωσης μίας ώρας αγώνα, ο Γαρυφαλλόπουλος έκανε λάθος απομάκρυνση δίνοντας την μπάλα στον αντίπαλο και συγκεκριμένα στον Τσαούση, ο οποίος από τα 30 σχεδόν μέτρα κέρδισε τον «Γάρυ» για το 0 – 2. Όμως οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω!

Στο 71′ μείωσαν σε 1 – 2 με τον Σάκη Δάσσιο έπειτα από δική του ατομική προσπάθεια. Στο 76′ ο Καλαϊτζίδης είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ, για να έρθει στο 86′ ο Χρήστος Δάσσιος να ισοφαρίσει την αναμέτρηση και να διαμορφώσει το τελικό 2 – 2 με κοντινό πλασέ έπειτα από κόρνερ του Καλαϊτζίδη.