«Πάτησε» Ομορφοχώρι και… κορυφή!

Με νίκη συνέχισε η Ομόνοια, η οποία για τη 3η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας επικράτησε με 4 – 1 εντός έδρας της Δόξας Ομορφοχωρίου, απολαμβάνοντας τη μοναξιά της κορυφής!

Η Ομόνοια πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, επιβάλλοντας τον ρυθμό της. Καταφέρνοντας μάλιστα το νεαρό συγκρότημα, με μ.ο. ηλικίας τα 18 έτη, από το πρώτο ημίχρονο να βάλει τις βάσεις για τη νίκη.

Πρώτα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δάσκαλος νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και “άνοιξε” το σκορ για την ομάδα του. Η οποία, λίγο αργότερα “χτύπησε” ξανά.

Στην “εκπνοή” του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 45ο λεπτό, ο Σκουλίδης με εξαιρετική κάθετη έβγαλε τετ – α – τετ τον Δρόσο, ο οποίος δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη, πλάσαρε σωστά και έκανε το 2 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, η Δόξα Ομορφοχωρίου κατάφερε να αντιδράσει. Στο 62ο λεπτό, κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Παναγιώτης Ρομουλίνο και δεν αστόχησε μειώνοντας σε 2 – 1.

Όμως και ενώ οδεύαμε προς τη λήξη του αγώνα, η Ομόνοια κατάφερε να ανακτήσει και πάλι το προβάδισμα των δύο γκολ.

Και πάλι ο Δρόσος με το δεύτερό του τέρμα το ματς έκανε το 3 – 1 στο 88′, για να έρθει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μακρυνίκας να “γράψει” το τελικό 4 – 1 για την Ομόνοια.

Ομόνοια Λάρισας (Στέλιος Τζήμας – Θανάσης Τσουμάνης): Θεοχαρίδης, Παπαχρήστος, Μακρής, Μούτσα, Συγκούνας, Τσιάρας, Δρόσος, Σκουλίδης, Δάσκαλος, Χριστοδούλου, Τσιμπλής.

Αγωνίστηκαν και οι: Αλευράς, Γεωργαντζάς, Μακρυνίκας, Πεφτουλόγλου.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Μπίτης, Καλαφάτης, Μουστάκας, Κωσταρέλλος, Μακρυγιάννης, Τσακαβίτης, Γκέκας, Τζόγκα, Μπόρδουακ, Σφέτσος Α., Καββαδίας.