Πέρασε και από τη Τερψιθέα το Αβέρωφ με Χρήστο Μήτρο!

Ακόμη μία νίκη ακόμη μία εκτός έδρας για τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ, ο οποίος πέρασε από την έδρα του Μαχητή Τερψιθέας με 2 – 0 για τη 14η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ήταν μόλις το 19ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μήτρος από πάσα του Γκουτσιούδη δεν αστόχησε και άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ. Με το 0 – 1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν λίγο μετά την ολοκλήρωση μιας ώρας αγώνα να φτάσουν και σε δεύτερο τέρμα. Πιο συγκεκριμένα, στο 62ο λεπτό, ο Μήτρος και πάλι, αυτή τη φορά από ασίστ του Βασιλόπουλο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0 για την ομάδα του, καθώς τίποτα δεν άλλαξε στα εναπομείναντα λεπτά.