Πέρασε και από το Αργυροπούλι!

Με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές του έφυγε και από το Αργυροπούλι ο Δωτιέας Αγιάς που επιβλήθηκε της τοπικής Δόξας με σκορ 6 – 0.

Στην τελευταία αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ο Δωτιέας Αγιάς σημείωσε νέα εμφατική νίκη και μάλιστα εκτός έδρας φθάνοντας τους σαράντα πέντε βαθμούς και τερματίζοντας στην 1η θέση.

Θα ακολουθήσουν πλέι οφ για την ομάδα των Τάσου Μπεριτζά – Κώστα Παπαρίζου, ενώ για το συγκρότημα του Στέλιου Μπαχτσιβάνου που τερμάτισε στην 12η θέση έχοντας δέκα οκτώ βαθμούς θα αγωνιστεί στα πλέι άουτ.

Στα του αγώνα, ο Γιώργος Λεσάι με δύο δικά του τέρματα (26′ και 27′ (πέναλτι)) έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, με τον ίδιο να πετυχαίνει χατ – τρικ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Στην συνέχεια και στο 74ο λεπτό ο Γιάννης Κολοβός διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4, ενώ πέντε λεπτά μετά ο Γιώργος Κίτσιος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 5. Το τελικό 0 – 6 για τον Δωτιέα διαμόρφωσε στο 81ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Χατζής.

Δόξα Αργυροπουλίου (Στέλιος Μπαχτσιβάνος): Ξύτσας, Καραλής Ι. (81′ Μπαμπάκος), Μπουζούκας, Καραγιάννης, Γουναράς, Καραλής Π., Τασλακίδης, Μπαντής (70′ Καλόγηρος), Ανδρεόπουλος (80′ Γούσιας), Σαμπανλάρι, Πλιάτσικας (81′ Μρούκο).

Δωτιέας Αγιάς (Τάσος Μπεριτζάς – Κώστας Παπαρίζος): Μάλτζαρης, Τσακάλι (55′ Γκατζούλης), Σούλι (55′ Μάνικος), Κουμπούρας, Δημολιός, Ντακούλας, Τσιρογιάννης, Μπλατσέρι (55′ Χατζής), Πατσιωτός (55′ Κολοβός), Μακρής (60′ Κίτσος), Λεσάι.