Πήρε τον βαθμό στην Έδεσσα

Ισοπαλία με 1 – 1 για τον ΠΟΕ στην Έδεσσα με αντίπαλο τον Εδεσσαϊκό, με τις δύο ομάδες να έχουν από πέντε πόντους στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το 1 – 0 διαμορφώθηκε στο 44ο λεπτό μετά από σέντρα του Πελτέκη για τον Εδεσσαϊκό και κεφαλιά του Σαμαρά. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΟ Ελλασόνας είχε δοκάρι από την κεφαλιά του Κάνι, ενώ στο 65ο λεπτό ο Ματούλας ισοφάρισε σε 1 – 1, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Εδεσσαϊκός (Θόδωρος Κούρτογλου): Ηλιόπουλος, Πελτέκης, Πρέτσι, Μωυσίδης, Μαγγίζης, Κεσίδης, Ξανθόπουλος, Κυζιρίδης, Κάνι, Καραγιάννης, Σαμαράς

Αγωνίστηκαν και οι: Ιωάννου, Παρασιδης και Μίσκος.

ΠΟΕ (Νίκος Φώλλας): Γούπος, Κακάμης, Νταμπώσης, Περτζιόνι, Τσάτσος, Ντουλάγκ (46′ Καγκελίδης), Κοντοθανάσης, Φυτόπούλος (87′ Κουκούλης), Κωστούλας, Ματούλας, Ιγγλεζος (58′ Καραγκούνης (80′ λ.τ. Μουλτσιάς)).

Τικόζογλου, Φακανάς, Αγγελόπουλος (Μακεδονίας).