Πήρε το… «αίμα» του πίσω ο Αετός Αετολόφου

Το «αίμα» του πίσω για τον αποκλεισμό από τον θεσμό του Κυπέλλου στα πέναλτι, προ λίγων ημερών, πήρε ο Αετός Αετολόφου, κερδίζοντας με 2 – 0 την Προοδευτική Ανάβρας στη 2η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Χρήστου Φιλίππου πέτυχε τη πρώτη του νίκη στη σεζόν και αυτήν κόντρα στη γειτονική Προοδευτική Ανάβρας, χάρις σε ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 2ο μόλις λεπτό ο Γιώργος Καψάλης με σουτ έξω από τη περιοχή, για να έρθει στο δεύτερο μέρος και στο 62ο λεπτό ο Εμάνουελ Ιντρούσι με σουτ έξω απο τη περιοχή στο «Γ» της εστίας του Κιλιργιώτη, για να γράψει το τελικό, 2 – 0.

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Φιλίππου): Ζέικος, Κόντρα, Καραντώνης, Παντελιάδης Ν., Ηλιάδης Στ., Παφίλης (63′ Ντελής Αντ.), Καψάλης Π. (86′ Λάχο), Κασίδας, Καψάλης Γ., Ηλιάδης Ευαγ. (88′ Σαμαράς), Ιντρούσι.

Προοδευτική Ανάβρας (Στέφανος Φλώρος): Κιλιργιώτης, Γκιόσι, Παρλάντζας, Τέλιος, Βούλγαρης, Γιαννουλέας, Χονδροδήμος, Γκαραβέλης Θ. (Παπαχρήστος), Παρλάντζας Π. (Μήλιος Απ.), Παρλάντζας Β., Μήλιος Κ., Γκαραβέλης Β.