Παραμένει «ζωντανός» ο Όλυμπος Γόννων!

Όπως και στο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, έτσι και στην 3η αγωνιστική των πλέι άουτ ο Όλυμπος Γόννων κέρδισε τον Πύρρο στο γήπεδο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης».

Αυτή την φορά, οι Γόννοι επικράτησαν του Πύρρου με σκορ 3 – 1 και μάλιστα με ανατροπή του σκορ του φθάνοντας έτσι τους είκοσι δύο βαθμούς και την 7η θέση στην βαθμολογία.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Γιάννη Τσαλάγγα που έχει δύσκολο έργο για την συνέχεια, παρέμεινε στην 10η θέση έχοντας έντεκα βαθμούς.

Ο Σκαφιδάς στο 27ο λεπτό ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στον Πύρρο, με τους Γόννους να φέρνουν το ματς στα ίσια λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο με τον Παναγιώτη Κολτσίδα για το 1 – 1.

Στην επανάληψη και στο 57′, ο Νίκος Μάντζαρης έβαλε τους Γόννους μπροστά στο σκορ με δικό του γκολ με πλασέ από κάθετη πάσα του Γιώργου Κόκρα, ενώ ο Τριαντάφυλλος Σερίφης διαμόρφωσε το τελικό σκορ και το 1 – 3 στο 88′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Νίκος Μάντζιαρης…

Πύρρος (Γιάννης Τσαλάγγας): Ντούσιος, Μάρης, Τζόγκας (60′ Σινάν), Βίλλης, Τσιρογιάννης, Σκαφιδάς, Βύρλας, Σάρρα, Τσιαμούρας (67′ Λάττα), Γιώργης (89′ Φιλίππου), Αλλιάι (89′ Καμαγιάννης).

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μπαρμπαγιάννης, Ζαϊρές Γ. (80′ Γκαγκανάσιος), Γκουγκουλιάς Ν., Μπούμπουλης Αθ., Συγκούνας, Σερίφης, Γκαμπέτας (55′ Τσούγιας), Μάντζιαρης (80′ Γκαμπούρας), Κολτσίδας (80′ Ζαϊρές Β.), Μπούμπουλης Ευάγγ. (55′ Τσιντζιλώνης), Κόκρας.