«Πεντάστερο» το Κιλελέρ!

Με πέντε γκολ ισοπέδωσε την Δόξα Βλαχογιαννίου το Κιλελέρ στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής (28/11)!

Την εντός έδρας νίκη με εντυπωσιακό τρόπο πανηγύρισε η ομάδα του Αχιλλέα Τσιβόπουλου με το τελικό, 5 – 0 να της δίνει το τρίποντο και τους είκοσι βαθμούς στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Νίκου Φακίτσα δεν αποκόμισε κάτι από το εν λόγω παιχνίδι και παρέμεινε στους τέσσερις βαθμούς και την 16η θέση της βαθμολογίας.

Το Κιλελέρ είχε ένα «εκρηκτικό» πρώτο μέρος στον αγώνα, με τον Αλέκο Κουβελά να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι μόλις στο 5′ και τον Χρήστο Τζέκα να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων στο 9ο λεπτό.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο μέρος, ο Δημήτρης Καρακάνος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και σε διάστημα δύο λεπτών (62′ και 64′) το Κιλελέρ πέτυχε ακόμη δύο γκολ με τους Παναγιώτη Τσακίρη και Βαγγέλη Παπαχρήστο. Έτσι, ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο Κιλελέρ με τους γηπεδούχους να επικρατούν της Δόξας Βλαχογιαννίου με σκορ,  5 – 0 .

Α.Ε. Κιλελέρ (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Γουρνάρης, Ζιόμπουρας, Καρακάνος, Τσακίρης, Ντιντής, Αργύρης, Κορδαλής, Παπαχρήστος, Τζέκα, Κουβελάς.

Αγωνίστηκαν και οι: Φαρμάκας, Ζάχος, Κωστόπουλος, Κίτσιος Π., Γαρουφαλιάς.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γραβάνης, Παληγιάννης, Πατσής, Τσιάρας (80′ λ.τ. Παπανικολάου), Κυπαρίσσης, Μπάκος, Γκουρομπίνος Μ. (75′ Θάνος), Πέτρου, Φακίτσας Σ., Γελαλής, Γκουρομπίνος Δ. (75′ Φράντζας).