«Πράσινο» βάφτηκε το Λαρισινό ντέρμπι

Ο Λαρισαϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής της Λαρισινής μονομαχία στα Ταμπάκια, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 2 – 1, σε μια αναμέτρηση όπου τα πάντα είχαν κριθεί από το πρώτο κιόλας μέρος.

Έτσι, η ομάδα του «Φίγκο» πλέον έχει φτάσει τους 9 βαθμούς έχοντας κάνει ήδη και το προγραμματισμένο της ρεπό, ενώ στον αντίποδα η ομάδα του Άκη Ταυλαρίδη έμεινε στους 3 βαθμούς και στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Λαρισαϊκός «έπιασε» στον ύπνο την άμυνα των Αμπελοκήπων και μόλις στο 13ο λεπτό, προηγήθηκε στο σκορ με «δράστη» τον Μικερτζή.

Οι γηπεδούχοι είχαν την απάντηση στο πρώτο μέρος και με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ισοφάρισαν με τον Πύρρο, δίνοντας και πάλι νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Πριν όμως κοπάσουν καλά – καλά οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων, ήρθε στο 34′, μόλις τέσσερα λεπτά μετά την ισοφάριση, ο Γούπος για να δώσει εκ νέου και πάλι το προβάδισμα στον Λαρισαϊκός. Το 1 – 2 ήταν μάλιστα το σκορ τόσο του πρώτου ημιχρόνου όσο και του δευτέρου.