Πρεμιέρα με νίκη για τον Μαρίνο Αντύπα

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου ο Μαρίνος Αντύπας, κερδίζοντας από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, 2 – 0 την ομάδα του Μύτικα Καλυβίων.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα νωρίς στο παιχνίδι και αφού νωρίτερα είχαν προειδοποιήσει την εστία των Καλυβίων, βρίσκοντας όμως τον γκολκίπερ Στάμο σε ετοιμότητα, δύο φορές.

Η τρίτη όμως ήταν και η φαρμακερή. Μετά από βολέ του τερματοφύλακα του Μαρίνου Αντύπα, Σουλτσιώτη, η μπάλα αφού αναπήδησε βρέθηκε στο διάβα του Αχιλλέα Καλέση ο οποίος από θέση τετ – α – τετ πλάσαρε ψύχραιμα τον Στάμο, για το 1 – 0 στο 17ο λετπό της αναμέτρησης.

Πριν οι ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Μαρίνος Αντύπας πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Σκόρερ αυτήν την φορά ήταν ο Αλέξης Πούλιος, ο οποίος έπειτα από δική του ατομική προσπάθεια πλάσαρε στη δεξιά γωνία του Στάμου για το 2 – 0 που ήταν τόσο το σκορ του ημιχρόνου όσο και το τελικό της αναμέτρησης.

Μαρίνος Αντύπας (Αχιλλέας Ευαγγέλου): Σουλτσιώτης, Παπαγιαννόπουλος (Ζαχαρός), Ζαχαριάδης, Αλμπάνης, Κύρος, Καλέσης, Δέλλας, Δεμερτζής (Μπακόλας), Πούλιος (Χαρτοδιπλωμένος), Παπαδόπουλος (Σουλιώτης), Καραγεώργος (Λειβαδιώτης).

Μύτικας Καλυβίων (Νίκος Μπουρουζίκας): Στάμος, Νταμπώσης Β. (Νάνος), Γκαβαλιάγκας, Κατσάρας, Νταμπώσης Α., Γκόλτσιος, Μπαλούκας, Τσακίρης, Ζέτας, Ζιακούλης (Τεγούσης), Φουρκιώτης.