Πρεμιέρα με νίκη το Στόμιο!

Ο Θερμαϊκός Στομίου στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΝ Λάρισας,  υποδέχτηκε τον Αετό Αετολόφου και επικράτησε με 2 – 1, ξεκινώντας ιδανικά τη σεζόν.

Μάλιστα, αυτό αποτυπώθηκε από πολύ νωρίς στον αγωνιστικό χώρο, αλλά και στον πίνακα του σκορ. Και αυτό γιατί μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Χρήστος Καρατζιόλης εκτέλεσε εξαιρετικά φάουλ και ο Ιορδανίδης με ωραία κεφαλιά έκανε το 1  – 0.

Στη συνέχεια του πρώτου μέρους δεν είχαμε κάποια αλλαγή στο σκορ. Είχαμε όμως διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ζητούν πέναλτι σε ανατροπή του Γιώργου Καψάλη μέσα στην περιοχή από αντίπαλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αετός κατάφερε να εκμεταλλευτεί τα λάθη της αντίπαλης άμυνας και να ισοφαρίσει. Ήταν το 59ο λεπτό, όταν ο Πολύζος άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με τον Αετόλοφο έτσι να φτάνει στο 1 – 1.

Όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πάλι να πάρουν τα ηνία στο ματς. Ο Ρίζος Οικονόμο με ωραία πάσα βρήκε τον Βασίλη Πατέτσιο και αυτός από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2 – 1 και δίνοντας παράλληλα τη νίκη στον Θερμαϊκό Στομίου.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Δάλλας, Χλωρός, Τριανταφύλλου (30′ Παπαοικονόμου), Πολύζος, Τοπάλης, Πατέτσιος, Οικόνομου Ρ., Τσερίκου Γκ., Καρατζιόλης Χρ. (65′ Αλβανός), Ιορδανίδης (80′ Βλούχος).

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Φιλίππου): Σαμαράς, Τζουβάρας Γ., Καραντώνης Λ. Παντελιάδης, Ηλιάδης Στ., Παφίλης, Καψάλης Γ. (65′ Μάνος), Κασίδας, Ηλιάδης Β., Ιντρούσι, Καψάλης Π.

Δεληγιάννη Αλ., Αναγνωστόπουλος, Σούρλας.