Προηγήθηκε από νωρίς και… «καθάρισε» ο Σμόλικας

Σημειώνοντας δύο γκολ πριν καν τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα, ο Σμόλικας Φαλάνης πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη με 3 – 0 επί της Πελασγιώτιδας, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Αποφασισμένοι να καθαρίσουν από νωρίς την υπόθεση νίκη, οι ποδοσφαιριστές του Σμόλικα φρόντισαν από νωρίς να πάρουν το προβάδισμα. Η αρχή έγινε μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Χατζούλης με ιδανικό τελείωμα από θέση βολής, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και άνοιξε το σκορ.

Μάλιστα πριν καλά καλά προλάβουν να συνέλθουν οι γηπεδούχοι, οι φιλοξενούμενοι χτύπησαν ξανά και απέκτησαν προβάδισμα ασφαλείας. Καθώς μόλις πέντε λεπτά αργότερα, ο Χατζούλης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και έκανε σαφώς πιο εύκολη τη συνέχεια.

Ο Σμόλικας Φαλάνης δεν είχε πει ακόμα τη τελευταία του λέξη στο πρώτο ημίχρονο και λίγο πριν την ολοκληρώσή του «χτύπησαν» ξανά. Αυτή τη φορά δράστης ήταν ο Γκανάβας, ο οποίος στο 44ο λεπτό, έκανε το 3 – 0 για την ομάδα του, δίνοντας έτσι διαδικαστικό χαρακτήρα στη δεύτερο μέρος του παιχνιδιού.