Πρωταθλητές χειμώνα Δήμητρα Γιάννουλης & Πύρρος!

Η 15η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο της Α΄1 τοπικής κατηγορίας έφερε συναρπαστικά αποτελέσματα, με τις ομάδες Δήμητρα Γιάννουλης και Πύρρο να αναδεικνύονται πρωταθλητές χειμώνα για την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020!

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Συκούριο 2 – 2 Βαλανίδα
Ιπποκράτης 6 – 1 Μαρμαρίνη
Δρυμός 4 – 0 Γόννοι
Κουλούρι 1 – 0 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Βερδικούσια 0 – 0 Πελασγιώτιδα
Πανιώνιος 1 – 0 Σ.Σ. Ραψάνης
Δήμητρα Γιάννουλης 2 – 0 Δένδρα
Ακαδημία Τυρνάβου 2 – 1 Αιγάνη

Η Βαθμολογία (15η Αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης      29 – 7   37
2. Γόννοι      36 – 10   33
3. Δένδρα      28 – 20  29
4. Δρυμός      25 – 14   25
5. Πελασγιώτιδα      19 – 14   23
6. Βερδικούσια      26 – 20   22
7. Κουλούρι      18 – 26   22
8. Πανιώνιος      21 – 19   22
9. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      24 – 24   19
10. Ιπποκράτης      25 – 27   17
11. Συκούριο      21 – 21   16
12. Βαλανίδα      13 – 24   15
13. Ακαδημία Τυρνάβου      15 – 28   14
14. Μαρμαρίνη      11 – 25   12
15. Αιγάνη      22 – 30   12
16. Σ.Σ. Ραψάνης      12 – 32   8

Η Επόμενη (16η) Αγωνιστική

Ιπποκράτης 19/01 Συκούριο
Βαλανίδα 19/01 Δρυμός
Μαρμαρίνη 19/01 Κουλούρι
Γόννοι 19/01 Βερδικούσια
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 19/01 Πανιώνιος
Πελασγιώτιδα 19/01 Δήμητρα Γιάννουλης
Σ.Σ. Ραψάνης 19/01 Ακαδημία Τυρνάβου
Αιγάνη 19/01 Δένδρα

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μελισσοχώρι 4 – 0 Βαμβακού
Ελευθεραί 0 – 0 Αγ. Ανάργυροι
Ναρθάκι 3 – 1 Λαρισαϊκός
Πύρρος 2 – 0 Αναγέννηση Φαρσάλων
Αστραπή Ν. Πολιτείας 2 – 0 Γαλήνη
Γλαύκη 0 – 1 Βούναινα
Υπέρεια 1 – 3 Προμηθέας
Ραχούλα 1 – 2 Παναγροτικός Νίκαιας

Η Βαθμολογία (15η Αγωνιστική)

1. Πύρρος      20 – 12   31
2. Παναγροτικός Νίκαιας      34 – 19   31
3. Βούναινα      29 – 14   30
4. Αστραπή Ν. Πολιτείας      31 – 17   28
5. Βαμβακού      26 – 20   27
6. Ελευθεραί      18 – 12   27
7. Υπέρεια      29 – 21   26
8. Μελισσοχώρι      26 – 18   25
9. Ραχούλα      23 – 21  22
10. Ναρθάκι      28 – 20   21
11. Άγ. Ανάργυροι      16 – 17   19
12. Προμηθέας      11– 23   10
13. Γαλήνη      9 – 23   10
14. Λαρισαϊκός      13 – 29   10
15. Γλαύκη      10 – 37   7
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      10 – 30   6

Η Επόμενη (16η) Αγωνιστική

Ελευθεραί 19/01 Μελισσοχώρι
Βαμβακού 19/01 Ναρθάκι
Αγ. Ανάργυροι 19/01 Πύρρος
Λαρισαϊκός 19/01 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Αναγέννηση Φαρσάλων 19/01 Γλαύκη
Γαλήνη 19/01 Υπέρεια
Βούναινα 19/01 Ραχούλα
Παναγροτικός Νίκαιας 19/01 Προμηθέας