Πρωταθλητής ο Ατρόμητος Δασοχωρίου!

Μία μεγάλη νίκη με ανατροπή πραγματοποίησε ο Ατρόμητος Δασοχωρίου αφού σε δύο λεπτά καθάρισε την υπόθεση τρίποντο αλλά και την υπόθεση τίτλος.

Η ομάδα της Χαραυγής προηγήθηκε με απευθείας φάουλ του Καρέλια στο 16′ αλλά η ομάδα από το Δασοχώρι ήταν αυτήν που χαμογέλασε καθώς με ουσιαστικές επιθέσεις κέρδισε με το τελικό σκορ να είναι 1 – 3. Στο 25′ ο Καράι ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους με κοντινή προβολή ύστερα από σέντρα – σουτ του Κυρίτση.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 1 – 1 αλλά μέσα από έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων αφού σύμφωνα με τα λεγόμενα τους στο 41′ ο κ. Ακρίβος δεν τους έδωσε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Καράι στον Παππά. Ο κύριος Ακρίβος στη συγκεκριμένη φάση έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Η ομάδα του Ατρόμητου Δασοχωρίου μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα σε 2 λεπτά να σημειώσει δύο τέρματα με αυτά να είναι που έκριναν και το παιχνίδι. Στη συνέχεια η ομάδα της Χαραυγής πίεσε και κατάφερε να κερδίσει πέναλτι στο 57ο λεπτό. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τσάνας με την μπάλα όμως να μην του κάνει το χατήρι και να αποκρούει το πέναλτι ο Βάιος. Το πέναλτι προήλθε από ανατροπή του Καράι πάνω στον Καρέλια μέσα στην περιοχή.

Το Φιλμ του Αγώνα

7′ Χαμένο τετ – α – τετ για τους φιλοξενούμενους με τον Μπιρμπίλη να βγαίνει απέναντι στον Καρανίκα με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να του λέει “όχι” αποκρούοντας τη μπάλα.

16′ 1 – 0 Ένα καλά εκτελεσμένο απευθείας φάουλ από τον Καρέλια λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα πηγαίνει στο αριστερό παραθυράκι του Βάιου.

25′ 1 – 1 Σέντρα – σουτ του Κυρίτση από δεξιά με τον Καράι να πετάγεται την τελευταία στιγμή και με κοντινή προβολή να ισοφαρίζει για την ομάδα του.

52′ 1 – 2 Φάουλ για τους φιλοξενούμενους με τον Σαχίν να εκτελεί και τον Παππά να παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα και μέσα σε έξαλλους πανυγηρισμούς να γίνεται το 1 – 2.

53′ 1 – 3 Ιδανική αντεπίθεση για το Δασοχώρι με τον Σαχίν να βγαίνει απέναντι από τον τερματοφύλακα και με κοντινό πλασέ να κάνει το 1 – 3.

57′ Πέναλτι για τους γηπεδούχους! Ο Καράι ήταν αυτός που ανέτρεψε τον Καρέλια μέσα στην περιοχή με τον κ. Ακρίβο να δείχνει ορθώς το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο νεαρός Τσανάς με τον Βάιο όμως να του λέει << όχι >> και να αποκρούει την μπάλα.

87′ Χαμένο τετ – α – τετ για τους γηπεδούχους με τον Καρέλια να κάνεο το σουτ όμως η μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ.

Χαραυγή(Δημήτρης Παππάς): Καρανίκας, Ζαβράκας, Σινάλι, Γεράσης, Χασιώτης, Καρέλιας, Ρουμελιώτης, Παππάς, Τσάνας(81′ Τζιαφέτας), Πούλιος, Λιάππης.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Παναγιώτης Παππάς): Βαΐος, Καράι, Κανωτίδης, Τζέλας (88′ Κωσταρέλος), Γκουτούρας, Παππάς, Ζαμπούλης, Παλιοτζήκας (78′ Μπουχλαριώτης), Κυρίτσης, Σαχίνης (67′ λ.τ. Σερλέτης), Μπιρμπίλης.