Πρωϊνό «Χ»ηνάρακι στο «Νεάπολης Β’»

Ισόπαλοι με 1 – 1 αναδείχθηκαν Διογένης Λάρισας και Νεάπολη, στην έδρα του πρώτου, για έναν αγώνα που διεξήχθη στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς ήρθε στο 20′ και άνηκε στους φιλοξενούμενους, με κεφαλιά του Μανώλη Κωσταρέλου την οποία απέκρουσε ο Μητρόπουλος. Ενώ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, Γαρυφαλλόπουλος και Κωσταρέλος Δήμος για τη Νεάπολη, διαπληκτίστηκαν με αποτέλεσμα να αποβληθούν και οι δύο και να αφήσουν την ομάδα τους με εννιά παίκτες!

Παρά τις αντιξοότητες όμως, η ομάδα της Νεάπολης ήταν αυτή που κατάφερε να βρει πρώτη τον τρόπο για να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νίκου Μανώλη, ο Παλάσκας με ωραία κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 0 – 1.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το 0 – 2, αλλά ο Μανώλης Κωσταρέλος αστόχησε από θέση τετ – α τετ. Για να φτάσουμε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Διογένης κατάφερε να φτάσει στο πολυπόθητο γκολ της ισοπαλίας. Όταν ο Ηλίας Νίκου με ωραία ενέργεια και τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1 σώζοντας έτσι τον βαθμό για τους γηπεδούχους.