Πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο!

Τη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΛ πανηγύρισε ο Αετός Αμυγδαλέας, όπου κέρδισε το Ελευθεραί εκτός έδρας με 2 – 0 σήμερα το μεσημέρι.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Καπετανόπουλου κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του συνόλου του Μάκη Αλεξούδη με δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, αν και οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 40ο λεπτό της συνάντησης.

Αρχικά, στο 28ο λεπτό ο Μιχάλης Δημητρέλης που έκανε ωραία ενέργεια από πλάγια θέση και σούταρε από θέση βολής, κέρδισε τον νεαρό τερματοφύλακα, Κραβαρίτη κι «άνοιξε» το σκορ για τον Αετό Αμυγδαλέας.

Με τη συμπλήρωση των 40 λεπτών αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ σε επικίνδυνο σημείο και ο Γιάννης Κολοβός του Ελευθεραί αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα από τον κ. Καραγιάννη. Με την εκτέλεση ο Γιάννης Αντωνόπουλος βρήκε δίχτυα με τη μπάλα να βρίσκει και σε σώμα παίκτη των γηπεδούχων, με το σκορ να γίνεται 0 – 2 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε τίποτα το ιδιαίτερο, με το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη να απειλεί κατά κύριο λόγο με τους Μίμη Κουρούκα, Κλεάνθη Ράχη και Γιώργο Τσιάμη. Βέβαια, το 0 – 2 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Καραγιάννη κι έτσι η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού.

Α.Ο. Ελευθεραί (Μάκης Αλεξούδης): Κραβαρίτης, Γεωργουλόπουλος (55′ Αθανασούλης), Μάστορας, Τσιάμης Γ. (80′ Πεπόσι), Αετόπουλος, Μέκρας Γ., Ράχης, Γκόγκουρας (60′ Θεοδώρου), Κουρούκας, Μαυρουδής Ι. (70′ Βαγενάς), Κολοβός.

Αετός Αμυγδαλέας (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Κωνσταντίνου, Πολύζος, Πρίφτης, Σάρα (70′ Μούτσιος), Χατζηϊωαννίδης, Ντιντής, Αντωνόπουλος, Δημητρέλης (60′ Ραμάι), Περδίκης, Νταμπαλέτσιος (75′ Καρβούνης), Γκαραβέλης.