Πρόκριση για την Δόξα Βαλανίδας μέσα στον Αετόλοφο

Την πρόκριση μέσα στον Αετόλοφο πανηγύρισε η Δόξα Βαλανίδας, επικρατώντας με 3 – 1 του Αετού Αετολόφου.

Η ομάδα του Βαγγέλη Μάνου άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Θοδωρή Ρακιντζόγλου. Προηγήθηκε σουτ του Θώμου και ασταθής απόκρουση του Ζέικου για να φτάσει η μπάλα στον έμπειρο φορ, Θοδωρή Ρακιντζόγλου, που δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους, σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 54′ ο Πάρης Παλάντζας με σουτ έπειτα από συνεργασία με τον Θώμο, έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Βαγγέλη Μάνου, ενώ ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου στο 66′ με πλασέ στην κίνηση μετά από λάθος της άμυνας έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα της Βαλανίδας.

Το μόνο που κατάφερε ο Αετός Αεοτολόφου, ήταν να μειώσει στο 80ο λεπτό με τον Παντελιάδη με σουτ μέσα από την περιοχή.

Αετός Αετολόφος (Χρήστος Φιλίππου): Ζέικος, Κόντρα, Χαλδούπης, Παντελιάδης, Ηλιάδης, Σπετίμ, Ντελής (46′ Κασίδας), Αργυρούλης (60′ Τζουβάρας), Εστιμπάρ, Ιμπρούσι, Καψάλης.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Μελετιάδης, Αδάμου (75′ Τέλλιος), Καρβέλης Γ., Μουταφίδης, Θάνος, Τσιαμούρας (60′ Δαούλας), Παλάντζας Π., Ραπτόπουλος, Ρακιντζόγλου, Θώμος, Δεμερτζής.