Πρόκριση – “θρίλερ” για την Γιάννουλη (Pics)

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα… η Δήμητρα Γιάννουλης κατάφερε και πήρε την νίκη πρόκριση επί του μαχητικού ΠΑΟΛΑ στο γήπεδο “Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης”.

Το παιχνίδι από την αρχή είχε καλό ρυθμό με την ομάδα του Αβέρωφ να ανοίγει νωρίς το σκορ μόλις στο 4′ λεπτό με τον Ντούγκο. Η ομάδα της Γιάννουλης αντέδρασε και κατάφερε να κάνει την ανατροπή με γκολ των Δαλακώνη και Μπαρούτα να σκοράρουν στο 19′ και 35′ αντίστοιχα.

Το ημίχρονο έληξε με σκορ 1 – 2 αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η   ομάδα του Αβέρωφ ανέβασε και άλλο την απόδοση της και κυρίως από το 80′ και μετά με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει τον παιχνίδι και να το στείλει στην παράταση κάνοντας τους περίπου 100 φίλους της ομάδα να αγωνιούν μέχρι το τέλος. Στην παράταση δεν είχαμε κάτι ιδιαίτερο με αποτέλεσμα ο αγώνας να πάει στα πέναλτι.

Στα πέναλτι το “μεγάλο” όνομα του Αβέρωφ ο Φουσίκας έχασε τον πρώτο πέναλτι και η ομάδα της Γιάννουλης τελικά πέρασε στην επόμενη φάση με σκορ 4 – 2.

Αναλυτικά το φιλμ του αγώνα:

4′ 1 – 0  Ο Ντούγκος μετά από λάθος του τερματοφύλακα σκόραρε με πλασέ και άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΛΑ.

15′ Εκτέλεση φάουλ του Σαίτη καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19΄ 1 – 1 Από εκτέλεση κόρνερ ο Δαλακώνης με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

29′ Ο Μπαρούτας έκανε το πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή αλλά απέκρουσε ο Παζάνας.

35′ 1 – 2 Ο Φατούρας σεντράρει από τα αριστερά και ο Μπαρούτας με κεφαλιά σκοράρει.

46′ Ο Μπαρούτας βγάζει την σέντρα από αριστερά και ο Πάσιος χάνει το σουτ από κοντά.

47′ Νέα ευκαιρία με τον Πάσιο να βγαίνει τετ τα τετ με το τερματοφύλακα να αποκρούει την μπάλα.

52′ Εκτέλεση φάουλ του Κολομητρούση από αριστερά  καταλήγει άουτ.

75′ Δοκάρι από τον Ελευθέρογλου Γ. μετά από σουτ.

79′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ντούγκο να κάνει το πλασέ και η μπάλα να περνάει μόλις άουτ.

82′ Και άλλη ευκαιρία με τον Κασκανούδη να κάνει το σουτ από κοντά και να καταλήγει άουτ.

87′ 2- 2 Γκολ για το Αβέρωφ με τον Ελευθέρογλου Γiώργο να σκοράρει με σουτ.

104′ Ο Ελευθέρογλου Τάσος με σουτ από το ύψος του πέναλτι σουτάρει άουτ.

115′ Δεύτερη κάρτα κίτρινη και αποβολή για τον Κουρουτσιαλή.

Τα πέναλτι σούταραν με την σειρά.

Ο Φουσίκας αστοχεί για τον ΠΑΟΛΑ.

Ο Μπαρούτας κάνει το 0 – 1 για την Γιάννουλη.

Ο Καφφές κάνει  το 1 – 1.

Ο Σαίτης κάνει το 1 – 2.

Ο Μιχαήλ κάνει το 2 – 2.

Ο Μανάκας κάνει το 2 – 3.

Ο Ελευθέρογλου Γ. χάνει το πέναλτι.

Ο Νεστορίδης κάνει το 2-4 και στέλνει την ομάδα της Γιάννουλης στην επόμενη φάση.

Αβέρωφ (Κώστας Κολομητρούσης): Παζάνας Θ. ,Ελευθέρογλου Γ. ,Κασκάνουδης, Κλεισάρης (77′ Ευσταθιάδης), Καφφές, Τσιρβούλης, Γκουτζιούλης (53′ Μιχαήλ), Κολομητρούσης(70′ Ελευθέρογλου Τ.), Φουσίκας, Ταρταμπούκας, Ντούγκος.

Γιάννουλη(Θανάσης Τσώτος): Μαστροδήμος,Φατούρας, Μπαμπαλής (74′ Κουρουτσιαλής), Δαλακώνης, Νεστορίδης, Θώμος, Σαίτης, Μανάκας, Μπαρούτας, Τάσιος (80′ Δάουλας), Πάσιος.