Πρώτα χαμόγελα στον Ηρακλή Χάλκης

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Ηρακλής Χάλκης, κερδίζοντας στο γήπεδο του Πλατυκάμπου τον Απόλλωνα Γαλήνης με 3 – 2, κατακτώντας το πρώτο τρίποντο της σεζόν, στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα της Χάλκης που μεσοβδόμαδα άφησε εκτός συνέχειας Κυπέλλου τον Αχιλλέα Φαρσάλων, έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη επί του γειτονικού Απόλλωνα Γαλήνης, ο οποίος έμεινε χωρίς βαθμό.

Μόλις στο 12ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού, την εκτέλεση την οποία ανέλαβε ο Χρήστος Ρέψης, κάνοντας το 0 – 1. Στο 27′ ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος με σουτ στην κίνηση ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 2, με τους γηπεδούχους να μειώνουν λίγο πριν τον τέλος του ημιχρόνου με τον Νίκο Αλεξανδρή.

Στην επανάληψη και στο 66′ μετά από σέντρα – σουτ του Τζεμολάρι ο Ηρακλής Χάλκης πήρε και πάλι «αέρα» δύο τερμάτων για να διαμορφώσει στο 84′ ο Κώστας Μωυσιάδης το τελικό, 2 – 3.

Απόλλων Γαλήνης (Δημήτρης Μητσής): Σβάρνας, Ζυγούρης, Γκέκας, Τζήκας, Ζυγογιώργος, Τζίκα Άσ., Γουγουλούλης, Πλατής, Βαρσάμης, Ρουμελιώτης, Αλεξανδρής.

Ηρακλής Χάλκης (Κώστας Κουτσούκης): Ξύτσας, Ντινούλης, Μιτσάι (51′ Τζεμολάρι), Λέτσιος, Βογιατζής Π., Μπουζούκας (69′ Ευαγγέλου), Καλογιάννης, Αθανασιάδης, Παπαδόπουλος (49′ λ.τ. Σχοινάς), Ρέψης, Ραπτοτάσιος.